WhatsApp kilitlenmiş sohbet için gizli kod planını devreye sokacak!

İlginç Teknoloji Haberleri
142
Yorum yapılmamış

WhatsApp yetkilileri kilitlenmiş sohbet için gizli kod planını devreye sokmaya hazır. Bu sistem kullanıcıların sohbet geçmişlerini kilitli bir klasörde saklamasını sağlıyor.

Kilitlenen sohbetler sayesinde telefonunuzun bir başkasında olup olmaması WhatsApp bağlamında değerini yitiriyor. Zira kilitlediğiniz sohbetler ilgili klasöre atıldıktan sonra yalnızca sizin yüzünüz (Face ID) veya parmak iziniz ile geri açılabiliyor.

Kısacası kilitlediğiniz sohbetlerde içerikler ve sohbete dâhil olan kişinin veya kişilerin bilgileri saklanıyor. Peki WhatsApp‘in yeni planı ne?

Tech Toque nedir

Tech Toque bir yaşında!

Merhaba! 21 Ocak 2023 tarihinde Tech Toque (TT) adıyla çıktığımız bu yolda birinci yaşımıza ayak bastık. Peki Türkiye’deki değerli okuyucuları teknolojinin geleceği ile ilgili olan haberler ve eşsiz kullanıcı yorumları…

WhatsApp kilitlenmiş sohbet için gizli kod planını devreye sokacak!

Maalesef kilitleme sistemine rağmen erişime kapalı olan sohbetlerdeki kişilerden veya gruplardan gelen aramaları görmeniz mümkün. Ayrıyeten bir kişi telefonunuzda erişime kapattığınız mesajlaşmaları başka cihazlarda açık olan hesabınız üzerinden görüyor.

SamMobile’ın aktardığı bir bilgiye göre kullanıcılar yakında arama çubuğuna bir kod yerleştirecek ve böylece kilitlediği sohbetlere erişecek.

Kullanıcılar WhatsApp’in v2.23.21.9 isimli beta Android sürümünde var olan bu sistem global bağlamda aktif olursa arama çubuğuna önceden belirlediği gizli kodu yazıp bütün gizli sohbetlerini görecek. Emoji, kelime, karakter, sayı ve benzeri bütün unsurlar şifreleme için uygun olacak.

WhatsApp sohbet kilidi
Sohbet Kilitleme özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz?

Özetle WhatsApp kullanıcıların korumalı sohbet klasörleri için gizli bir kod oluşturmasına olanak tanımak istiyor. İlgili şifreyi kullanan kişi bir ekosisteme bağlı olan akıllı saat ve benzeri diğer elektronik cihazlarda da aynı şifre ile sohbetlerin kilidini açacak. 

Peki WhatsApp bu sohbetlerin bir ekosisteme bağlı olan akıllı cihazlar aracılığıyla kilitlenmesine olanak tanıyacak mı? Bu sorunun yanıtını henüz bilmiyoruz.

İlgili kodun sadece kilitli sohbetleri mi göstereceği yoksa sohbetlerin kilidini açıp onlara erişmemizi mi sağlayacağı konusunda henüz bir bilgi sahibi değiliz. Son olarak WhatsApp kullanıcılarını yakından ilgilendiren v2.23.21.9 sürümünün ne zaman aktif olacağı belli değil.

0 0 Oylar:
Beğendiniz mi?
Etiketler:
En çok okunan içerikler

Ne düşünüyorsunuz❓

Abone ol!
Bildir!
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Bütün yorumları incele.

Bu içeriği sevdiklerinle paylaş ❤️

Benzer İçerikler ⬅️

Son Dakika Haberleri ⬅️