Telefonu yüzde 80 şarj etmek standartlaşıyor: One UI 6.1!

Samsung Haberleri
85
Yorum yapılmamış

Kısa bir süre önce One UI 6 güncellemesi yayımlandı. Samsung’un Galaxy modellerini kullanan insanların gözü şimdi One UI 6.1 güncellemesinde! Zira telefonu sadece yüzde 80 seviyesinde şarj etmek isteyen ancak bunu yapamayan binlerce kişi var.

Android 14 tabanlı olan One UI 6’da UltraHDR desteği, Kilit Ekranı’nın kişiselleştirilebilme / özelleştirilebilme özelliği ve daha birçok görsel değişiklik mevcut. Peki yapay zekâ odaklı olacağı söylenen mevzubahis sürümün Batarya (Pil) Koruması özelliği hakkında neler biliyoruz?

Tech Toque nedir

Tech Toque bir yaşında!

Merhaba! 21 Ocak 2023 tarihinde Tech Toque (TT) adıyla çıktığımız bu yolda birinci yaşımıza ayak bastık. Peki Türkiye’deki değerli okuyucuları teknolojinin geleceği ile ilgili olan haberler ve eşsiz kullanıcı yorumları…

Telefonu yüzde 80 şarj etmek standartlaşıyor: One UI 6.1!

One UI 6.1 güncellemesi
Telefonu yüzde 80 seviyesi eşliğinde şarj etmek oldukça sağlıklı.

Ünlü teknoloji duyumcularından Tarun VATS bir ileti paylaştı. Bu iletide üç yeni şarj ayarı mevcut. İlk seçenekte telefonunuz şarj eylemini yüzde 100’de durduracak. İlgili eylem yüzde 95’te bile devam edecek.

Bu eylem ikinci seçenekte siz uyurken yüzde 85’te yavaşlayacak ve telefonunuz şarj olma eylemini siz uyanmadan önce bitirecek. Ezcümle cihazınız yüzde 85’ten sonra ağır ağır şarj olacak.

Sonuncu seçenekte ise şarj olma eylemi yüzde 80’de tamamen duracak. Kısacası sizin uyuyup uyumamanız önemli olmayacak. Böylece bataryanızın ömrü daha geç tükenecek.

One UI 6.1 ne zaman çıkacak?

Bu sorunun cevabı henüz belli değil. Kendisi Samsung Galaxy S24 serisinin ardından karşımıza çıkabilir. Gözler önümüzdeki ayın ocak ve şubat ayında!

Siz yeni batarya (pil) koruma özelliği hakkında neler düşünüyorsunuz? Evet, kendisi hâlihazırda One UI 6′da mevcut ancak bu kadar geniş kapsamlı değil.

0 0 Oylar:
Beğendiniz mi?
Etiketler:
En çok okunan içerikler

Ne düşünüyorsunuz❓

Abone ol!
Bildir!
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Bütün yorumları incele.

Bu içeriği sevdiklerinle paylaş ❤️

Benzer İçerikler ⬅️

Son Dakika Haberleri ⬅️