Samsung Galaxy S24 Ultra tasarımı nasıl olacak: Titanyum mu?

Samsung Galaxy S24Samsung Haberleri
515
Yorum yapılmamış

Titanyum Samsung Galaxy S24 Ultra tasarımı fikri hiç şüphesiz ki milyonlarca kişiyi heyecanlandırıyor. Güney Koreli firmanın Galaxy Z Fold 5 ve Galaxy Z Flip 5 ikilisinden sonraki yeni durağı Galaxy S24 serisi.

Ünlü teknoloji duyumcusu Ice Universe yeni bir şifreli mesaj yayımladı. iPhone 15 tasarımı nasıl olacak? Titanyum iPhone geliyor mu? başlıklı haberimizde Apple’ın titanyum fikrini benimseyeceğine dair iddiaları ortaya koyduk. Peki Samsung alüminyum ve paslanmaz çelik sevdasından vazgeçecek mi?

iPhone 16 kaç TL

iPhone 16 modelleri maalesef fiyatları ile çok üzebilir!

iPhone 16 modelleri ne yazık ki fiyatları ile iPhone 15 serisi yüzünden kullanıcıları canından bezdirecek gibi duruyor. Nikkei Asia cephesinden aldığımız bir bilgiye göre iPhone 15’in üretim maliyetleri olağanüstü! Zira harcamalar…

Titanyum Samsung Galaxy S24 Ultra tasarımı mı geliyor?

Samsung Galaxy S24 Ultra görseli
Titanyum kasa mı yoksa titanyum çerçeve mi?

Ice Universe paylaştığı iletideki periyoduk tablo için 22 sayısını kullandı. Kendisinin bir takipçisi bunun Samsung Galaxy S24 Ultra için titanyum çerçeve anlamına gelip gelmediğini sordu. Deneyimli duyumcu buna gülümseyerek yanıt verdi.

Galaxy S23 Ultra’da alüminyum bir çerçeve var. Kendisi bu yüzden bu yılın en dayanıklı telefonlarından bir tanesi. Titanyum alüminyumdan daha güçlü ve daha sert. Bundan dolayı fazla basınca ve korozyona (aşınmaya) dayanabiliyor.

Samsung Galaxy S24 Ultra tasarımı
Sızdırılan Samsung Galaxy S24 Ultra tasarımı.

Titanyum alüminyumdan daha pahalı ve eğer Samsung gerçekten de titanyum kullanmaya karar verirse bu durum Galaxy S24 Ultra’nın zaten oldukça pahalı olan Galaxy S23 Ultra’dan bile daha pahalı olmasına yol açacak.

Ayrıyeten Apple’ın yakında çıkacak olan iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max için de titanyum kullanması bekleniyor. Ezcümle mevzubahis strateji yeni iPhone modellerinin beklenenden 200 dolar daha fazla pahalı olacağını varsaymamıza sebep oluyor.

Örneğin iPhone 15 Pro’nun fiyat etiketinde 1000 dolar yerine 1200 dolar yazacak.

Bunun dışında iPhone 14 Pro Max’te paslanmaz çelik bir çerçeve mevcut. Titanyum, paslanmaz çelikten daha hafif ancak alüminyumdan daha yoğun bir alaşım.

Buradan hareketle zaten 234 gram ağırlığında olan Galaxy S23 Ultra’dan daha ağır bir Galaxy model telefon üretmek ne kadar mantıklı? İşte buna Samsung karar verecek. Son olarak Galaxy S24’te işlemci bakımından Snapdragon 8 Gen 3 ve Exynos 2400 ikilisini göreceğiz.

Avrupa ve Güneydoğu Asya ülkeleri Exynos 2400‘ü kullanacak. ABD ve bazı diğer ülkeler Snapdragon 8 Gen 3‘ü görecek. Türkiye de yüzde 99 oranında Exynos’a ev sahipliği yapacak.

Titanyum Samsung Galaxy S24 Ultra tasarımı kulağa nasıl geliyor?

0 0 Oylar:
Beğendiniz mi?
Etiketler:
En çok okunan içerikler

Ne düşünüyorsunuz❓

Abone ol!
Bildir!
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Bütün yorumları incele.

Bu içeriği sevdiklerinle paylaş ❤️

Benzer İçerikler ⬅️

Son Dakika Haberleri ⬅️