Samsung Galaxy S24 Ultra ekranı için 2500 nit iddiası

Samsung Galaxy S24 Ultra kendi ekranı ile kullanıcıları sanıldığı gibi büyüleyemeyebilir. Güney Koreli teknoloji devi geçen hafta kendisinin en yeni OLED panellerini tanıttı.

Bu paneller bazı şartlar altında 2000 nit parlaklığa kadar erişebiliyor. İlgili ekran şu anda iPhone 14 serisinde ve bazı diğer Android telefonlarda kullanılıyor. Güney Koreli ekip ise 2500 nit seviyesine yükselmek istiyor.

Tech Toque nedir

Tech Toque bir yaşında!

Merhaba! 21 Ocak 2023 tarihinde Tech Toque (TT) adıyla çıktığımız bu yolda birinci yaşımıza ayak bastık. Peki Türkiye’deki değerli okuyucuları teknolojinin geleceği ile ilgili olan haberler ve eşsiz kullanıcı yorumları…

Samsung Galaxy S24 ekranı
Samsung nasıl bir politika izleyecek?

Samsung ve Apple hakkında sızdırdığı doğru bilgilerle tanınan iki Twitter kullanıcısı birçok bireyi heyecanlandırdı. Bir kullanıcı Samsung’un yeni nesil OLED panel sayesinde 2500 nit seviyesini göreceğini yazdı. Diğer kullanıcı ise bu panelin iPhone 15 Pro Max‘te kullanılacağını söyledi.

Bu strateji HDR fotoğraflarının keskinliğini ve netliğini güçlendirecek. Nit cinsinden ölçüden ekran parlaklığı logaritmik bir ölçeğe sahip. Bu bağlamda 2500 nit seviyesinin 2000 nit seviyesinden yüzde 25 daha parlak olacağını söyleyemeyiz. Dolayısıyla algılanan keskinlik ve netlik pratikte kağıt üzerindeki hesaplamadan (teoride) daha düşük olacak.

https://twitter.com/VNchocoTaco/status/1622985917903540226

Samsung genellikle yeni OLED ekranlarını Galaxy S veya Galaxy Note serisi için kullanır ancak Galaxy S23’te iPhone 14 serisinde tercih edilen ekran kullanılmadı. Buradan hareketle gelecek yıl Galaxy S24 Ultra’da 2500 nitlik bir ekran görmememiz mümkün. Son olarak Samsung’un Apple Watch Ultra için bir MicroLED ekran geliştirdiğini öğrendik. 

Bu iddialar yıl boyu yayılacak. Söz konusu Twitter kullanıcılarının ilettiği haberler oldukça elzem. Samsung Galaxy S24 Ultra ekranı hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumunuzu yazın.

0 0 Oylar:
Beğendiniz mi?
Etiketler: , ,
En çok okunan içerikler

Ne düşünüyorsunuz❓

Abone ol!
Bildir!
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Bütün yorumları incele.

Bu içeriği sevdiklerinle paylaş ❤️

Benzer İçerikler ⬅️

Son Dakika Haberleri ⬅️