Samsung Galaxy S24 serisi için Exynos işlemcisi iddiası!

Samsung Galaxy S24 serisi ile Exynos işlemcisi bir iş birliğine imza atacak gibi duruyor. Bu işlemci teknoloji endüstrisinde hem iyi hem de kötü bir saygınlığa sahip. Kendisi özellikle birçok kullanıcıya korku dolu anlar yaşatmasıyla ünlü.

Galaxy S23 serisinde Exynos yok. Onun yerine Qualcomm’un Snapdragon isimli işlemcisi var. Daha önce Güney Koreli şirketin yine Exynos’a sırt çevireceğini duymuştuk. Yeni bir iddia bunun tam tersini savunuyor.

Tech Toque nedir

Tech Toque bir yaşında!

Merhaba! 21 Ocak 2023 tarihinde Tech Toque (TT) adıyla çıktığımız bu yolda birinci yaşımıza ayak bastık. Peki Türkiye’deki değerli okuyucuları teknolojinin geleceği ile ilgili olan haberler ve eşsiz kullanıcı yorumları…

Samsung Galaxy S24 serisi için Exynos işlemcisi iddiası!

Samsung Galaxy S24 Exynos işlemcisi
İlk Exynos işlemcisi ile 2009 yılında tanıştık.

Galaxy S24 ailesinin sahneye Snapdragon 8 Gen 3 ile çıkacağını düşünenlerin sayısı az değil. Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy isimli işlemciden memnun olan Samsung yine Snapdragon’ı seçecek mi?

Yeni bir Exynos 2400 ile yola çıktığı iddia edilen Samsung bu işlemciyi daha önce Snapdragon 888 ile kapıştırdı. İlgili işlemcinin hangi Galaxy S24 varyantlarında yer alacağını bilmiyoruz. Aldığımız bir bilgiye göre kendisinin seri üretim haberini 2024 yılında duyacağız. 3GAP altyapısı yerine gelişmiş 4LPP altyapısı kullanılacak.

Exynos 2400’te 10 adet çekirdek yer alacak. İşte ilgili çekirdek mimarisinin yapısı:

  • 1 adet Cortex-X4 (3.1 GHz)
  • 2 adet Cortex-A720 (2.9 GHz)
  • 3 adet Cortex-A720 (2.6 GHz)
  • 4 adet Cortex-A520 (1.8 GHz)

Son olarak 8 çekirdekli Snapdragon 8 Gen 3 gücünü Cortex-X4’ten (3.20 GHz) alacak. 3.70 GHz’e ulaşabilen bu işlemciye Wi-Fi 7, UFS 4.1 ve LPDDR5 RAM eşlik edecek.

Tekrar hatırlatalım: Söz konusu söylentiler henüz iddia sıfatına sahip.

0 0 Oylar:
Beğendiniz mi?
Etiketler: , , , ,
En çok okunan içerikler

Ne düşünüyorsunuz❓

Abone ol!
Bildir!
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Bütün yorumları incele.

Bu içeriği sevdiklerinle paylaş ❤️

Benzer İçerikler ⬅️

Son Dakika Haberleri ⬅️