Analiz: iPhone 15 Pro Max pil (batarya) ömrü ve şarj süresi!

Apple Haberleri
180
Yorum yapılmamış

iPhone 15 Pro Max hem pil (batarya) ömrü hem de şarj süresi (hızı) bakımından kullanıcıların ilgisini çekiyor. GSMArena’dan elde ettiğimiz bilgiler size bu telefonu satın almadan önce oldukça kritik olan bilgiler verecek.

GSMArena video testlerini 60 Hz ekran yenileme hızı eşliğinde yaptı. İnternet tarayıcısı ile gezinme testini ise ilgili cihazın sunabildiği en yüksek ekran yenileme hızı ile tamamladı. 

Yetkililer bu testin 1 saatlik telefon görüşmesi, 1 saatlik video oynatımı (İnternet olmadan), 1 saatlik İnternet tarayıcısı kullanımı (Wi-Fi eşliğinde) içerdiğini ve bu işlemlerden sonra 24 saatlik düşük güç tüketimi modunun kullanılarak tamamlandığını belirtti.

iPhone 15 Pro’yu iPhone 15 Pro Max ile karşılaştırdığımız şu içeriği de mutlaka okumanızı öneriyoruz. Bakalım mevzubahis ürün 4441 mAh‘lik bataryası ile kullanıcılara neler sağlıyor?

Tavsiye: iPhone 15 Pro Max teknik özellikleri.

iPhone 16 kaç TL

iPhone 16 modelleri maalesef fiyatları ile çok üzebilir!

iPhone 16 modelleri ne yazık ki fiyatları ile iPhone 15 serisi yüzünden kullanıcıları canından bezdirecek gibi duruyor. Nikkei Asia cephesinden aldığımız bir bilgiye göre iPhone 15’in üretim maliyetleri olağanüstü! Zira harcamalar…

iPhone 15 Pro Max pil (batarya) ömrü! ↜

GSMArena’nın yaptığı pil (batarya) ömrü testine konuk olan iPhone 15 Pro Max toplam 118 saat boyunca ayakta kalabiliyor. Ayrıca kendisi 25 saat boyunca konuşmanızı, 24 saat 7 dakika boyunca İnternet tarayıcısı aracılığıyla sörf yapmanızı ve 24 saat 8 dakika boyunca video izlemenizi de sağlıyor.

Ezcümle Apple’ın iPhone 14 Pro Max’i bu konuda daha iyi bir performans ortaya koyuyor. Lafı toparlamak gerekirse iPhone 15 Pro Max için yayımlanan pil (batarya) ömrü testi selefinin testinden verisel açıdan daha iyi değil. 

iPhone 15 Pro Max pil ömrü testi
Kaynak: GSMArena.
iPhone 15 Pro Max batarya ömrü uzun mu
Kaynak: GSMArena.

Zira iPhone 14 Pro Max’in 121 saat boyunca hizmet verebildiğini ve şu verilere erişebildiğini görüyoruz:

  • Telefon görüşmesi: 27 saat 23 dakika.
  • İnternet tarayıcısı ile gezinme: 23 saat 39 dakika.
  • Video oynatma: 24 saat 38 dakika.

Tabloda yer alan diğer modellerin verilerini de incelemenizi tavsiye ediyoruz. Şimdi sıra iPhone 15 Pro Max şarj süresi (hızı) ne kadar sorusunu cevaplamakta.

iPhone 15 Pro Max şarj süresi (hızı) ne kadar? ↜

iPhone 15 serisi USB 2.0 ve USB 3.2 ile hızlı kablolu şarjı, MagSafe sertifikalı şarj cihazlarıyla kablosuz şarjı destekliyor.

Apple’a göre iPhone 15 serisindeki bütün modeller 20 W’a kadar kablolu ve 15 W’a kadar kablosuz şarj teknolojisiyle çalışıyor. Deneyimli firma batarya kapasitesi ne olursa olsun bütün iPhone 15’lerin şarj olmak konusunda 20 W’lık bir adaptör ile 30 dakikada yaklaşık yüzde 50’ye eriştiğini söyledi.

GSMArena Apple’ın bu iddiasını test etti. İlgili iddia iPhone 14 Pro Max için doğru. iPhone 15 Pro Max 15 dakikada yüzde 0’dan yüzde 23’e, 30 dakikada yüzde 46’ya ve 60 dakikada yüzde 80’e ulaşıyor.

iPhone 15 Pro Max şarj ne kadar dayanır
İlk 15 dakika.
iPhone 15 Pro Max hızlı şarj oluyor mu
İlk 30 dakika.
iPhone 15 Pro Max ilk şarj nasıl olmalı
1 saat 49 dakika sonunda yüzde 0’dan yüzde 100’e geliyor.

Kullandığınız iPhone’daki bataryanın ömrünü uzatmak istiyor musunuz? Buraya tıklayarak Apple’ın bu konu hakkında verdiği bilgilere bir göz atın.

iPhone 15 Pro Max ve Qi teknolojisi birbiriyle uyumlu. Bu bağlamda Qi tabanlı şarj pedi kullanabilirsiniz. Kendisi 7.5 W’a kadar kablosuz şarjı destekliyor. MagSafe ise maksimum 15 W’a kadar destek sağlıyor. Ters kablolu şarj da mevcut. Kendisinden 4 W ila 4.8 W’lık bir şarj desteği alabilirsiniz.

iPhone 15’inizi AirPods veya Apple Watch ile de 2 W’lık şarj gücü eşliğinde şarj edebilirsiniz.

Sizce iPhone 15 Pro Max pil (batarya) ömrü ve şarj süresi (hızı) konusunda iyi mi?

0 0 Oylar:
Beğendiniz mi?
Etiketler:
En çok okunan içerikler

Ne düşünüyorsunuz❓

Abone ol!
Bildir!
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Bütün yorumları incele.

Bu içeriği sevdiklerinle paylaş ❤️

Benzer İçerikler ⬅️

Son Dakika Haberleri ⬅️