TT, Türkiye Cumhuriyeti ve uluslararası mecralar tarafından yürürlüğe sokulan kanunlara hürmet eder, gerçek ve tüzel kişilerin kişilik, özlük, fikrî, sınai haklarına saygısızlık etmez.

TT; abonelerinin, üyelerinin ve ziyaretçilerinin oluşturduğu içerikler konusunda 5651 sayılıİnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanunisimli mevzuatın buyurması üzerine “yer sağlayıcı” sıfatıyla hareket eder.

TT, kendi ürettiği içerikler konusunda yukarıdaki mevzuatın buyurması üzerine “içerik sağlayıcı” sıfatıyla hareket eder.

Abonelerin, kullanıcıların, üyelerin ve ziyaretçilerin içeriklerini kontrol etmek TT’nin yasal sorumlulukları arasında yer almaz. TT, hukuka aykırı olan içeriklerin sahibini veya sahiplerini uyarabilir, siteden uzaklaştırabilir ve / veya ilgili içeriği anında ortadan kaldırabilir.

Bir içeriğin fikrî, sınai veya kişilik haklarını ihlal ettiğini düşünen gerçek ve / veya tüzel kişiler (hak sahipleri de dâhil) aşağıdaki bilgileri TT’ye sunmalı ve / veya direktifi verilen eylemi veya eylemleri harfiyen yerine getirmelidir. Harfiyen yerine getirilmeyen eylemler talebinizin hiçbir şekilde incelenmemesine neden olur. Direktiflere harfiyen uyanların tarafımıza ilettiği ilgili talepler kısa sürede net bir sonuca ulaştırılacaktır.

  • Açık isim, açık soyad, açık unvan ve açık iletişim adresi veya açık iletişim adreslerinin iletimi
  • Gerçek kişi ise kimlik, tüzel kişi ise oda kayıt belgesi, meslek birliği ise ilgili yetkili kişinin imzası ve ilgili antetli (başlıklı) bir talep yazısı iletimi
  • Fikri ve sınai haklara ilişkin taleplerde hak sahipliğini ispatlayan ilgili belge veya belgelerin iletimi
  • İlgili içeriğin bağlantı adresi
  • İlgili içeriğin hangi hakkı veya hakları neden ve nasıl ihlal ettiği hakkında 2 sayfayı geçmeyen bir açıklama
  • Vekâletname kullanılacaksa bu belgenin iletimi

Bu belgeleri eksiksiz ve ilgili kanunlara / mevzuatlara uygun bir şekilde ileteceğinden emin olanların info@techtoque.com ile iletişim kurması, İletişim isimli sayfamıza başvurması veya Hakkımızda isimli sayfamızdan yararlanması müstaceliyet (aciliyet) arz eder.

Tarafımıza iletilen talepler ilgili uzman avukatlar ve hukuki süreçlere bakan kurumlar tarafından değerlendirilecektir. Yukarıda belirtilen herhangi bir hakkı ihlal eden içerikler TT’nin bünyesinden hemen kaldırılacak ve ihlale sebep olan içeriğin sahibi veya sahipleri bu konu hakkında bilgilendirilecektir.

TT – TechToque.com