Xiaomi, MIUI 15 gün...
 
Bildirimler
Tümünü temizle

Xiaomi, MIUI 15 güncellemesi ile Kilit Ekranı için kolları sıvadı

1 Gönderiler
1 Üyeler
0 Reactions
1,621 Görüntüleme
Ege ERKEK
(@ege-erkek)
Güzide Bere Yönetici
Katılım : 2 yıl önce
Gönderiler: 111
Konu başlatıcı  

Xiaomi şu anda MIUI 15 güncellemesi ve “Kilit Ekranı” yerine MIUI 14 güncellemesi ile meşgul. Zira Çinli firma yaklaşık 3 yıl sonra Redmi Note 9 serisi için ilgili güncellemeyi bu yılın ikinci çeyreğinde yayımlayacak. Android 12 tabanlı olan MIUI 14 sürümü şu modellerle buluşacak:

  1. Redmi Note 9
  2. Redmi Note 9S
  3. Redmi Note 9 Pro
  4. Redmi Note 9 Pro Max
  5. Poco M2 Pro

Redmi 10X serisi, Redmi 9 ve Poco M2 de MIUI 14’ten faydalanacak. Xiaomi’nin MIUI 15 sürümü için nasıl bir yol haritası çizeceği de merak edilmiyor değil.

MIUI 15 güncellemesi ve yeni Kilit Ekranı” yolda

MIUI 15 güncellemesi

MIUI 15 bu yıl yayımlanabilir.

“Kilit Ekranı” için özelleştirme seçeneklerinin mevcut olmaması kullanıcıları rahatsız ediyor. Google bu seçenekleri Android 13’ün yardımıyla yaygınlaştırdı. Bu bağlamda Android ile çalışan akıllı telefon üreticileri yeni bir rekabetçi avantaja sahip oldu. Xiaomi de bundan eksik kalmak istemiyor.

https://twitter.com/evowizz/status/1613929119498002434

Buna ek olarak Redmi ve Poco kullanıcıları da yeni Kilit Ekranı ile tanışacak. Kısacası bu ekranın nasıl bir tasarıma ve hangi özelliklere ev sahipliği yapacağına siz karar vereceksiniz. MIUI 15 aracılığıyla güvenlik panelindeki iki kısayolu değiştirebileceksiniz. Bu özellik Samsung’un One UI arayüzünde zaten mevcut. Kullanıcılar arama sekmesine, kamera simgesine, el fenerine, Google Wallet’a ve diğer seçeneklere doğrudan “Kilit Ekranı” sayesinde erişecek.

MIUI 14 şu anda kısayolların özelleştirilmesine izin vermiyor. Xiaomi, “Kilit Ekranı” ve MIUI 15 güncellemesi hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Bu haberin bağlantı adresi: Xiaomi, MIUI 15 güncellemesi ile Kilit Ekranı için kolları sıvadı - TT (techtoque.com)

Bu konu 1 yıl önce 2 defa tarafından Ege ERKEK tarihinde düzenlendi

🏆 9 Ocak 2023🏆
🗣 Müşfik Yönetici 🗣


   
CevapAlıntı
Konu Etiketleri
Paylaş: