Bildirimler
Tümünü temizle

Sahte motor yağı değişimi 50 bin TL’lik zarara neden oldu!

1 Gönderiler
1 Üyeler
0 Likes
1,376 Görüntüleme
Ege ERKEK
(@ege-erkek)
Güzide Bere Yönetici
Katılım : 1 yıl önce
Gönderiler: 111
Konu başlatıcı  

Sahte motor yağı değişimi bir öğretim üyesinin canını yaktı. Siirt Üniversitesi için çalışan Mahmut DURMAZ, internetten bir motor yağı siparişi verdi. Yağ değişimi işlemi için bir otomobil servisine giden vatandaş neye uğradığını şaşırdı. Bir başka ifadeyle bu yağ DURMAZ’ın hayatını maalesef sekteye uğrattı.

Sahte motor yağı değişimi hakkında uyarılar

Sahte motor yağı görseli

Sahte motor yağı siparişi son yıllarda çok yaygınlaştı.

DURMAZ, otomobiline koyduğu yağın sahte olduğunu öğrenince onun hemen değiştirilmesini istedi. Yetkililer, DURMAZ’ın otomobilindeki yağ filtresini baştan aşağıya yeniledi. İlgili işlem maalesef sahte yağı tamamen ortadan kaldıramadı. Bu bağlamda mağdurun otomobili arızalandı. Sputnik’in ilgili haberine göre kendisi bu konu hakkında şunları söyledi:

“150-200 TL bir farkla aldığı sahte yağı değiştirmemize rağmen böyle bir hasar verdi. Siirt’te arabanın servisi olmadığı için çekiciyle Ankara’ya gönderdik. Aracın motorunun yatak sardığını söylediler. Bu da bana 50 bin TL’ye mal oldu.”

DURMAZ, internet sitelerine artık güvenmediğini ve en iyi yolun ilgili yağın bayisinden denetim pullu bir yağ satın almak olduğunu belirtti. Bunun ışığında otomobiller için yedek parça satan Serdar ÖZYEŞİL ise sürücülerin araç bakımlarını yaparken kesinlikle kaliteli ürünler sattığı bilinen yerlerden alışveriş yapması gerektiğini söyledi. 

Ezcümle internetten motor yağı siparişi hakkında neler düşünüyorsunuz?

Dilerseniz Motor yağı nedir?” sorusunu da cevaplayalım:

Motor yağı nedir? ⬅

İçten yanmalı motorların kullandığı bir sıvıdır. Bu sıvı motorun içerisindeki parçaların temizlenmesini sağlar, ısınmasını ve aşınmasını engeller.

Haberin bağlantı adresi: Sahte motor yağı değişimi 50 bin TL'lik zarara neden oldu! - TT (techtoque.com)

Bu konu 1 yıl önce 2 defa tarafından Ege ERKEK tarihinde düzenlendi

🏆 9 Ocak 2023🏆
🗣 Müşfik Yönetici 🗣


   
CevapAlıntı
Paylaş: