Bildirimler
Tümünü temizle

HAVELSAN ile Epic Games Store oyunlar için kolları sıvadı: Malazgirt!

1 Gönderiler
1 Üyeler
0 Reactions
1,478 Görüntüleme
Ege ERKEK
(@ege-erkek)
Güzide Bere Yönetici
Katılım : 2 yıl önce
Gönderiler: 111
Konu başlatıcı  
HAVELSAN ve Epic Games “ciddi” oyunlar için bir araya geldiğini duyurdu. Popüler oyun motoru Unreal Engine bundan böyle HAVELSAN'a yardım edecek.
 
Simülasyon, savaş, strateji, bilişim ve savunma alanlarında geliştirilen ürünler ilgili oyun motorunda test edilecek. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin şirketi Simülasyon ve Malazgirt Ciddi Oyun Altyapısı parolası ile yola çıktı.
 

HAVELSAN ve Epic Games Store oyunlar için sahada: Malazgirt

HAVELSAN

Simülasyon ve Malazgirt Ciddi Oyun Altyapısı

Malazgirt Ciddi Oyun Altyapısı Projesi'nin birinci aşaması tamamlandı. Böylece HAVELSAN artık kendi projelerini global bir ölçekte tanıtacak. Şirket özellikle savaş alanlarının, savaş araçlarının ve silahların modellemelerini dış dünya efektleri ile gerçek ortamda 3 boyutlu görüntüler eşliğinde sunacak.

HAVELSAN Genel Müdürü Mehmet Akif NACAR, HAVELSAN'ın yakında ikinci aşamaya geçeceğini duyurdu. Ayrıca NACAR harp sahasını ekibi ile modellemede kullanacağını da belirtti ve şunları söyledi:

“Derelerden tepelere, köprülerden yollara, ağaçlardan bitkilere, rüzgardan kara, yağmurdan doluya her türlü dış ortamın, bunun platforma etkisinin gerçekmiş gibi modellendiği bir alan.” 

https://twitter.com/HAVELSANResmi/status/1642481850323988482?s=20

“Bu anlaşma doğrultusunda HAVELSAN, Epic Games şirketinin bölgede en önemli temsilcilerinden bir haline geldi. Epic Games'in bazı satış sonrası hizmetleri, Unreal oyun geliştirme konusunda yetkili temsilci unvanıyla HAVELSAN'la çalışılması gibi işbirliği konularını geliştirdik. Epic Games'in bölgesel temsilcisi olduk.”

“Açık kaynakta kıymetli değerler üreterek lisanslı hale getirebiliyorsunuz. Mesela ülkemizde kullanılan platformları modellemek. Mesela Atak, Hürkuş, Hürjet, Anka, Bayraktar TB2, Aksungur, Akıncı, MİLGEM, LHD gibi bütün platformları modelleyebiliyorsunuz. Bu modelleri yapay zeka destekli akıllı birimler haline getirebiliyorsunuz. Yani bir oyun motoruyla destekleyerek bunların dış dünya efektleriyle birlikte gerçek ortamda, harp ortamında nasıl bir 3 boyutlu görüntü ürettiğini ve etkileşiminin nasıl olacağını, eğitimdeki faydalarını görebiliyorsunuz.”

“Bu oyun ortamında istediğiniz manevraları ve birtakım harekat senaryolarını oyun gibi gerçekleştirebiliyorsunuz. Bu alanda Türkiye'de birçok oyun firması olduğunu biliyoruz, geniş bir ekosistem var, bu firmaların da artık harcıalem oyunlardan ciddi oyunlara, savaş oyunları gibi alanlara daha fazla yönelerek ülkemizde geliştirilen yerli-milli platformların oyun anlamında da gelişmesini sağlamak istiyoruz.”

İlgili açıklamanın tamamına buradan ulaşabilirsiniz. HAVELSAN ve Malazgirt Projesi hakkında neler düşünüyorsunuz? 

Bu konu 1 yıl önce 4 defa tarafından Ege ERKEK tarihinde düzenlendi

🏆 9 Ocak 2023🏆
🗣 Müşfik Yönetici 🗣


   
CevapAlıntı
Paylaş: