Bildirimler
Tümünü temizle

Dünya’da ilk! Şarj edilebilir Toyota C-HR ilk kez ülkemizde üretilecek

1 Gönderiler
1 Üyeler
0 Likes
1,266 Görüntüleme
Ege ERKEK
(@ege-erkek)
Güzide Bere Yönetici
Katılım : 1 yıl önce
Gönderiler: 111
Konu başlatıcı  
Toyota’ya ait olan ve Sakarya’da faaliyet gösteren ilgili fabrika şarj edilebilir Toyota C-HR için kolları sıvadı. Bu fabrikada bir batarya üretim birimi yer alacak. İkinci nesil C-HR da burada hayatına başlayacak. O da dışarıdan enerji depolayacak.
 
Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye bu konu hakkında bir açıklama yaptı. Yeni hibrit sistemde bataryanın dışarıdan şarj edilmesi için aracın fişe bağlanması artık mümkün olacak. Günümüze kadar üretilen Toyota imzalı hibrit otomobiller frene basıldığında bataryanın şarj edilmesine izin veriyor.
 

 Toyota C-HR özellikleri ile neler vaat ediyor?

Şarj Edilebilir Toyota C-HR

Toyota C-HR özellikleri ile sürücüleri memnun edebilecek mi?

Önceki nesil C-HR’ın şarj konusunda arabaya ihtiyaç duyması can sıkıyordu. Japon otomotiv devi bu problemi aştı. Buna ek olarak Türkiye’deki fabrika yılda 75 bin adet batarya üretmeyi amaçlıyor. Bu proje için 60 kişi işe alınacak. Böylece Toyota ilk kez Avrupa’da batarya üretmeyi başaracak.

Toyota ikinci nesil fişli C-HR için 317 milyon avro yatırım yapacak. Japon firmanın Türkiye’deki toplam yatırımı 2.3 milyar avroya yükselecek. Bunun dışında Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Genel Müdürü ve CEO’su Erdoğan ŞAHİN bu konu hakkında şöyle konuştu: “Bu proje Toyota’nın küresel gücünün bir parçası olan Sakarya’daki üretim tesisimizin global anlamda önemli aktörlerinden biri olduğunu bir kez daha teyit etmektedir.”

Ezcümle Toyota’nın otomobilleri artık daha yola çıkmadan yolculuğa hazır olacak. Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye geçen yıl ülkemizde 220 bin adet otomobili piyasaya soktu. Corolla ve C-HR ikilisinin yıldızı parladı. Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye şimdiye kadar 3 milyon adet otomobil ürettti. Bunların yüzde 85’i yurt dışında boy gösterdi.

Siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz?

Haberin bağlantı adresi: Şarj edilebilir Toyota C-HR ilk kez ülkemizde üretilecek - TT (techtoque.com)

🏆 9 Ocak 2023🏆
🗣 Müşfik Yönetici 🗣


   
CevapAlıntı
Konu Etiketleri
Paylaş: