Bildirimler
Tümünü temizle

Ekşi Sözlük yasaklandı mı? İşte BTK’nin yeni hamlesi!

1 Gönderiler
1 Üyeler
0 Likes
1,279 Görüntüleme
Ege ERKEK
(@ege-erkek)
Güzide Bere Yönetici
Katılım : 1 yıl önce
Gönderiler: 111
Konu başlatıcı  

Ekşi Sözlük yasaklandı mı?” sorusu bu geceye damgasını vurdu. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) bu dijital platforma erişim engeli koydu. Buradan hareketle onlarca kullanıcı 21 Şubat 2023 Büyük Ekşi Sözlük Direnişi isimli başlığa ileti ekledi.

Ekşi Sözlük erişim sorunu ile boğuşuyor

Ekşi Sözlük yasaklandı

Ekşi Sözlük şu an erişim engeli sorunu ile karşı karşıya!

İlgili platform Türkiye’nin en çok ziyaretçi çeken platformları arasında yer alıyor. BTK’nin 490.05.01.2023. -100029 sayılı kararı kullanıcıları etkiledi. Ekşi Sözlük’ün Twitter’dan yaptığı açıklama binlerce kişiyi ilgilendiriyor. Mevzubahis açıklamada Ekşi Sözlük’ün BTK’nin hamlesi hakkında bilgi sahibi olmadığı yazıyor.
 
Yetkililerden bilgi almaya çalışan bu dijital mecranın yöneticileri şu an için nasıl bir yol izleyeceğini maalesef henüz belirlemedi. Söz konusu kararın arkasındaki neden 6 Şubat 2023 tarihli Kahramanmaraş depremi için Türk Silahlı Kuvvetleri’nin aleyhine yazılar yazan kullanıcılar mı? Kısacası Ekşi Sözlük bu nedenden dolayı mı erişim engeli ile boğuşuyor göreceğiz.
 

BTK daha önce TikTok ve Twitter ikilisini de erişime kapatmıştı. Şu an için bu siteye hâlâ kısmi erişim var. BTK’nin internet servisi sağlayan kurumların hepsine ilgili kararı göndermesi şart. Öteki türlü tutarsızlıklar meydana geliyor. Bir operatörün müşterisi internet sitesini kullanabilirken diğeri kullanamıyor.

Şu an için Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone müşterileri Ekşi Sözlük’e giremiyor. Bu bağlamda Ekşi Sözlük’ün İcra Kurulu Başkanı Başkanı Başak PURUT da ilgili karar hakkında bir bilgi verdi. Ezcümle aşağıdaki iletiler “Ekşi Sözlük yasaklandı mı?” sorusunun cevabı niteliğinde:

 
 

21 şubat 2023 ekşi sözlük erişim engeli – gündem – ekşi sözlük (eksisozluk.com)

Son olarak siz bu husus hakkında neler düşünüyorsunuz?

🏆 9 Ocak 2023🏆
🗣 Müşfik Yönetici 🗣


   
CevapAlıntı
Paylaş: