Samsung Galaxy S23 ...
 
Bildirimler
Tümünü temizle

Samsung Galaxy S23 satın almamak için 6 neden!

1 Gönderiler
1 Üyeler
0 Likes
1,211 Görüntüleme
Ege ERKEK
(@ege-erkek)
Güzide Bere Yönetici
Katılım : 1 yıl önce
Gönderiler: 111
Konu başlatıcı  

Samsung Galaxy S23 neden satın alınmaz?” diye soruyorsanız bu yazı tam size göre. Zira birçok otoriter teknoloji portalı bu modelin artılarını ve eksilerini masaya yatırdı. Ülkemizde de satışa sunulan ilgili cihazı daha önce Türkiye’de iPhone 14 ile ilk biz karşılaştırdık. Şimdi de diğer dijital platformlardan farklı olarak sadece kendisinin eksi yönlerine odaklandık.

Samsung Galaxy S23 neden satın alınmaz?

Samsung Galaxy S23

Galaxy S23 ne gibi eksikliklere ev sahipliği yapıyor?

Bu soruyu cevaplamaya arka kameralar ile başlayabiliriz. Öncelikle arka kameraların donanımında herhangi bir iyileştirme mevcut değil. Elbette Güney Koreli şirketin ön kamerayı geliştirdiğini ve söz konusu kameranın fotoğraf işleme özelliklerini iyileştirdiğini biliyoruz. Ön kamera dışındaki diğer bütün lensler S22’deki lenslerden farklı değil.
 
50 MP’lik kamera Galaxy S22 ile aynı performansı sunuyor. Aynı durum 12 MP’lik ultra geniş açılı kamera ve 10 MP’lik telefoto lens için de geçerli. 200 MP’lik ana kamera maalesef Galaxy S23 Ultra’yı satın alanların ulaşabildiği bir aparat. Özetle eğer tasarruf etmek istiyorsanız Galaxy S22’yi satın alın veya onu Galaxy S23 ile değiştirmeyin. Zira bu ikili kamera konusunda birbirinden farklı değil.
 

128 GB depolama alanı sorunsalı

Samsung’un bazı telefonlarındaki depolama alanı seçeneğini artırması takdire şayan. Galaxy S23 Plus ve Galaxy S23 Ultra en az 256 GB depolama alanı ile karşımıza çıkarken Galaxy S23 sadece 128 GB ile el sallıyor.
 
Galaxy S23 modelinin 24.999 TL‘den başlayan fiyatlarla satışa sunulduğunu hatırlatalım. S23 Plus için en az 32.999 TL ödemelisiniz. Ultra sürümü ise en az 40.999 TL‘yi cebinizden çıkartmaya hazırlanın. Kısacası ek bir 128 GB için 8 bin TL fazla ödemek sizin için, özellikle profesyonel video çekimleriyle uğraşıyorsanız, kârlı bir seçim olabilir.
 

Şarj hızı sorunu

Evet, şarj hızında herhangi bir iyileştirme göremedik. Örnek vermek gerekirse OnePlus 11 şu anda ABD’de yaşayan kişilere 80 W hızlı şarj teknolojisi sunuyor. Bu teknoloji diğer yerlerde 100 W. Galaxy S23’te ise sadece 25 W kablolu şarj hızı var.
 
Galaxy S23 Plus ve Galaxy S23 Ultra ikilisi 45 W hızlı şarj sunuyor. Samsung daha pahalı modellerini en küçük kardeşten ayrı tutmayı kafaya koymuş diyebiliriz. Kısacası ona Galaxy S22 muamelesi gösteriyor.
 

Diğer sebepler

  1. 3.5 milimetrelik ses girişi eksik.
  2. Micro SD kart yuvası mevcut değil.
  3. Kullanıcıları özçekim kamerası için düzdöner (jiroskop) kullanarak mekandaki hareketlilği algılayan ve elektromıknatıslar ile sensörler sayesinde kamera merceğini ilgili yere doğru kaydıran gyro-EIS desteği karşılamıyor.

Sizce Samsung Galaxy S23 neden satın alınmaz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

İçeriğin bağlantı adresi: Samsung Galaxy 23 neden satın alınmaz? - TT (techtoque.com)

Bu konu 1 yıl önce 3 defa tarafından Ege ERKEK tarihinde düzenlendi

🏆 9 Ocak 2023🏆
🗣 Müşfik Yönetici 🗣


   
CevapAlıntı
Konu Etiketleri
Paylaş: