Bildirimler
Tümünü temizle

Samsung Galaxy S24 Ultra: 5x optik yakınlaştırma (zoom) iddiası!

1 Gönderiler
1 Üyeler
0 Likes
140 Görüntüleme
Ege ERKEK
(@ege-erkek)
Güzide Bere Yönetici
Katılım : 1 yıl önce
Gönderiler: 111
Konu başlatıcı  
Samsung Galaxy S24 Ultra kendisine teknoloji gündeminde yeni bir 5x (5 kat) optik yakınlaştırma (zoom) iddiası ile yer buldu.
 
Kullanıcılar optik yakınlaştırma sayesinde odak uzaklığını ayarlayarak bir görüntünün yakınlaştırılmış hâlini elde ediyor. Odak uzaklığının ayarlanması sayesinde ilgili görüntünün çözünürlüğü ve kalitesi bozulmuyor.
 
Çığır açacağı söylenen mevzubahis telefoto kamerası gerçekten de çığır açacak mı?
 

KAÇIRMAYIN

Sızdırılan Samsung Galaxy S24 Ultra kamera özellikleri! – TT (techtoque.com)

Samsung Galaxy S24 Ultra kamera özellikleri sızdırıldı! – TT (techtoque.com)

Samsung Galaxy S24 Ultra: 5x optik yakınlaştırma (zoom) iddiası!

Samsung Galaxy S23 kamera özellikleri ile ön plana çıkmıştı.

Galaxy S23 Ultra ile 17 Şubat 2023 tarihinde tanıştık. Bu model Galaxy S23 ve Galaxy S23 Plus ikilisine göre donanım bakımından çok daha güçlü özelliklere sahip.

Bu telefona Galaxy S22 Ultra cephesinden baktığımızda çok büyük yenilikler görmesek de kendisinin 200 MP’lik kamerası oldukça dikkat çekmeyi başardı. Telefoto kamera ile uzaktaki özneleri uzun odak mekanizması eşliğinde yakınlaştırarak fotoğraftaki özneleri vurgulayabilirsiniz. 

Galaxy S24 Ultra‘nın selefindeki 10 MP çözünürlüğe sahip olan kamerada 3 kat optik yakınlaştırma var. Ayrıca KAÇIRMAYIN isimli başlığın altındaki ilk haberimizde Samsung’un 10 MP’lik ve 10 kat optik yakınlaştırmalı bir kamera eşliğinde karşımıza çıkacağını da söylemiştik.

Güney Koreli teknoloji devinin ayrı bir telefoto kamera üzerinde çalışacağı iddiası kafaları karıştırdı. Twitter’da Tech Reve isimli bir duyumcunun söylediği mantıksız değil. Zira kendisi Samsung’un 3x-10x katlamalı telefoto kamera ile piyasadaki yerini alacağını söyledi.

Bunun dışında Galaxy S24 Ultra’da yine 200 MP’lik bir kamera göreceğiz. Son olarak SamLover adlı bir duyumcu da konuştu. Ona göre Galaxy S24 Ultra’da 1 inçlik bir kamera sensörü göreceğiz. Bu sensör iPhone 15 Pro Max’teki sensörden büyük olacak.

Siz ne düşünüyorsunuz?

Yorumlarınızı bekliyoruz.

İçeriğin bağlantı adresi: Samsung Galaxy S24 Ultra: 5x optik yakınlaştırma (zoom) iddiası! (techtoque.com)

Bu konu 8 ay önce 2 defa tarafından Ege ERKEK tarihinde düzenlendi

🏆 9 Ocak 2023🏆
🗣 Müşfik Yönetici 🗣


   
CevapAlıntı
Paylaş: