Apple 3 nm silikon ...
 
Bildirimler
Tümünü temizle

Apple 3 nm silikon işlemci için diğer işlerini durdurdu!

1 Gönderiler
1 Üyeler
0 Likes
1,561 Görüntüleme
Ege ERKEK
(@ege-erkek)
Güzide Bere Yönetici
Katılım : 1 yıl önce
Gönderiler: 111
Konu başlatıcı  
Apple bundan böyle 3 nm silikon işlemci için daha çok mesai yapacak. Amerikan teknoloji devi bu proje için kendisine ait olan Wi-Fi çipini geliştirmeyi durdurdu. iPhone 17 serisi bir aksilik çıkmazsa 2025 yılında karşımızda olacak.
 
Apple’ın bir önceki hedefi Bluetooth ve kablosuz bağlantı özelliklerini tek bir çipte toplamak ve bu çipi iPhone 17 modelleri eşliğinde kullanmaktı. Mevzubahis hedef şimdilik yarıda kaldı. TF International’da çalışan analist Ming-Chi Kuo, Apple’ın tek çip projesini geliştirirken sorunlarla karşılaştığını ifade etti.
 

Apple 3 nm silikon işlemci için kolları sıvadı

Apple 3 nm silikon işlemci

iPhone 17 serisiözellikle işlemci ile öne çıkabilir.

Kuo, Wi-Fi ve Bluetooth ikilisinin tek bir çipte toplanmasının çok zor olduğunu belirtti. Apple ilgili sorunu aşmak için çoğu zaman Broadcom’ın yongalarını kullanıyor. Amerikan teknoloji devi Qualcomm’un Snapdragon 5G isimli modeminden de nasibini alıyor. Apple maalesef kendi 5G modemini üretmek konusunda yeterli kaynağa sahip değil. Ayrıca Qualcomm’un 5G modem patenti Apple‘ın işlerini aksattı.

Deneyimli analist bir sorun olmazsa Apple’ın bu yıl içerisinde3 nm silikon işlemci projesini bitireceğine inanıyor. Bu işlemcinin özellikle enerji verimliliği konusunda yıldızı parlayacak gibi duruyor. Ayrıyeten Broadcom, iPhone 15 serisi için ürettiği Wi-Fi 6E isimli çipi Apple’a ortalamanın üzerinde bir fiyat eşliğinde satacak. Maalesef etkilenen yine kullanıcılar olacak.

Son olark Qualcomm ve Broadcom hissedarlar söz konusu durumdan son derece memnun. Siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? iPhone 15 serisi satış anlamında başarılı olacak mı?

Haberin bağlantı adresi: Apple 3 nm silikon işlemci için diğer işlerini durdurdu! - TT (techtoque.com)

Bu konu 1 yıl önce tarafından Ege ERKEK tarihinde düzenlendi

🏆 9 Ocak 2023🏆
🗣 Müşfik Yönetici 🗣


   
CevapAlıntı
Paylaş: