iPhone 16 yola Snap...
 
Bildirimler
Tümünü temizle

iPhone 16 yola Snapdragon X75 5G modemi ile devam edebilir

1 Gönderiler
1 Üyeler
0 Likes
1,579 Görüntüleme
Ege ERKEK
(@ege-erkek)
Güzide Bere Yönetici
Katılım : 1 yıl önce
Gönderiler: 111
Konu başlatıcı  

iPhone 16 ve Snapdragon X75 5G modemi harika işler çıkaracak gibi duruyor. Apple hâlihazırda kendi 5G bağlantı yongası için çalışsa da kendisinin 2024 yılına kadar Qualcomm ile iş birliği yapacağı konuşuluyor.

iPhone 16 ve Snapdragon X75 modemi (5G) neler sunacak?
Snapdragon X75 5G

Snapdragon X75 5G neler sunuyor?

6. nesil Qualcomm teknolojisi kapsama alanı, gecikme süresi, güç verimliliği ve mobil veri üzerinde fark yaratacak. Ayrıca bant genişliği, otomotiv, bilgi işlem ve nesnelerin genel ağı da X75’in odaklanacağı alanlar olacak. Qualcomm’un yeni göz bebeği kablosuz ağ erişimi için gücünü Wi-Fi 7’den (Gen 3) alacak.
 
X75’te Suite Gen 2 teknolojisi yer alacak ve ilk paragraftaki hususlar için bu teknolojiden destek görecek. Gen 2 altyapısı Gen 1’e göre 2.5 kat daha verimli bir yapay zekâya sahip. Qualcomm bağlantı stabilitesi üzerinde de önemle duruyor. Bu modem dünyanın ilk sensör destekli mmWave teknolojisine haiz. Kendisi 30 ila 300 GHz aralığındaki frekansları kullanıyor. Frekansların dalga boyları 1 mm – 10 mm arasında değişiyor. 

Snapdragon X75 5G Modem özellikleri

Snapdragon X75 5G özellikleri

Snapdragon X75 5G isimli modem kendi özellikleri ile karşımızda!

  • mmWave için 10 taşıyıcıyı birleştirme kapasitesi (6 Ghz)
  • Güç tüketimini azaltan beşinci nesil mmWave anten modülleri
  • Asansörler, metrolar, otoparklar ve havaalanları gibi kamuya açık olan yerlerde daha yüksek bağlantı performansı
  • PowerSave Gen 4 ve RF Power Efficiency Suite (daha uzun bir batarya ömrü)
 
Bağlantı gerektiren mobil oyunlar için de daha stabil bağlantılara rast geleceğiz. Ayrıca aynı anda iki SIM kartta çift bağlantı sunan (4G ve 5G) Qualcomm DSDA Gen 2 desteği ile de karşılaşacağız.
 
Bunun dışında hızlı, güvenilir ve yüksek boyutlu dosya yüklemelerinden Smart Transmit Gen 4 sorumlu olacak. Snapdragon X75 şu anda test aşaması ile meşgul. Ayrıyeten kendisi bu yılın ikinci yarısında kullanıcıların beğenisine sunulacak.
 
Son olarak aşağıda bir video mevcut. Dilerseniz sizi onunla baş başa bırakalım. Bu video ilgili modemi anlatıyor. Lafı toparlamak gerekirse siz neler düşünüyorsunuz? İyi seyirler.
 
 
Bu konu 1 yıl önce 7 defa tarafından Ege ERKEK tarihinde düzenlendi

🏆 9 Ocak 2023🏆
🗣 Müşfik Yönetici 🗣


   
CevapAlıntı
Paylaş: