iPhone 16 Pro kamer...
 
Bildirimler
Tümünü temizle

iPhone 16 Pro kamera özellikleri ile Samsung Galaxy S24’e rakip olacak

1 Gönderiler
1 Üyeler
0 Likes
1,555 Görüntüleme
Ege ERKEK
(@ege-erkek)
Güzide Bere Yönetici
Katılım : 1 yıl önce
Gönderiler: 111
Konu başlatıcı  

iPhone 15 serisi ve periskop kameralar bir araya gelecek gibi duruyor. Bu seride kıvrık optik yakınlaştırmayı da görebiliriz. Son günlerde Apple hakkındaki haberler bunu gösteriyor. Peki iPhone 16 Pro ve iPhone 16 Pro Max ikilisi kamera özellikleri ile kullanıcılara neler sağlayacak?

iPhone 16 Pro ve iPhone 16 Pro Max kamera özellikleri ile gündeme gelecek

iPhone 16 Pro temsili görsel

iPhone 16 Pro ve iPhone 16 Pro Max ikilisi şimdiden potansiyel kamera özellikleri ile ilgi çekiyor.

Apple için yayımladığı haberlerle tanınan Ming-Chi Kuo yeni bir bilgi verdi. Kendisinin aktardığı bilgiler iPhone 15 serisini tehlikeye atabilir. Zira ilgili periskop kamerası veya katlanmış yakınlaştırma mekanizması bizi sadece iPhone 15 Ultra’da (iPhone 15 Pro Max) karşılayabilir.
 
İşte bu olay kullanıcıları düşündürüyor. Fiyatsal bir sınıf ayrımı insanların hoşuna gitmiyor. Apple’ın sadece bu lens için böyle bir stratejiyi benimsemesi şaşırtıcı değil. Buradan hareketle mevzubahis lens oyunun kurallarını resmen altüst edecek. Yakından çektiğiniz fotoğrafların kalitesi bir jilet gibi keskin olacak. Samsung Galaxy S24 de Galaxy S23’ün mirasına konacak. Acaba kendisi bu mirasın hakkını verecek mi?
 
Söz konusu bu özellik aslında Samsung Galaxy S22 Ultra‘da var. 10x’e kadar optik yakınlaştırma yapabiliyor. iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max ise en fazla 3x’e kadar yakınlaştırabiliyor. Bu bağlamda Apple’ın merceği gerçek bir optik yakınlaştırma mekanizması gibi çalışacak. Bu durum daha düşük büyütme oranlarında da fayda sağlayacak.
 
Dahilî lens bileşenlerinin yumuşak ve hızlı bir şekilde kaydırılmasına olanak tanıyan bu teknoloji, merceğin fiziksel olarak objeye yakınlaşmasını ve ondan uzaklaşmasını sağlar. İşte bu teknolojinin iPhone 15 ailesinin yalnızca bir modelinde yer alma olasılığı bireyleri üzüyor çünkü Apple’ı sevenler çeşitliliğe bayılıyor.
 
iPhone modellerinin küçük hâllerini seven kişiler bu kameraya ulaşmak için daha çok para harcayacak. Bir olasılık daha var. O da hakkında bu kadar haber paylaşılan ilgili kameraların iPhone 16 Pro ve iPhone 16 Pro Max (Ultra) ikilisinde yer alması. Bu da iki farklı fiyat seçeneği demek. Ezcümle kullanıcılar bunun için 2024 yılına kadar beklemek zorunda.
 
Siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz. 
 

🏆 9 Ocak 2023🏆
🗣 Müşfik Yönetici 🗣


   
CevapAlıntı
Paylaş: