iPhone 16 için yeni...
 
Bildirimler
Tümünü temizle

iPhone 16 için yeni OLED ekranı iddiası: İşte özellikleri!

1 Gönderiler
1 Üyeler
0 Likes
242 Görüntüleme
Ege ERKEK
(@ege-erkek)
Güzide Bere Yönetici
Katılım : 1 yıl önce
Gönderiler: 111
Konu başlatıcı  

iPhone 16 için yeni bir OLED ekranı iddiası haber platformlarına bomba gibi düştü! Zira Samsung Display’in bu husus üzerinde özenle çalıştığı söylendi. iPhone 15 serisinde ise iPhone 14’teki malzemelerin aynısını göreceğiz. Apple’ın özellikle ekran konusundaki malzeme seti ihtiyacı hâlâ Güney Kore menşeli olan teknoloji devi tarafından karşılanıyor.

iPhone 16 için yeni OLED ekranı iddiası: İşte özellikleri!

 
iPhone 16 ve OLED ekran birlikteliği ne sonuçlar doğuracak?
 
OLED malzeme setinin içerisinde 3 adet katman var: Işık katmanı, ortak katmanlar ve ana katmanlar. Söz konusu katmanların nihai hedefi bütün piksellerin yüksek kalite eşliğinde ışık yaymasını sağlamak. Bu bağlamda Samsung gerektiğinde iPhone için kullandığı malzeme setini değiştiriyor.
 
Samsung Display, The Elec’e göre adı M12 olan bir malzeme setini kullanmaya hazır. Bu seti daha önce iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max ikilisinde gördük. iPhone 14 ve iPhone 14 Plus ise M11’e sahip. Ayrıca M12 katlanabilen akıllı telefonlarda da mevcut.
 
Samsung, M13 isimli materyal setini kendisi ve müşterileri için hazırlıyor. M14’ü ise iPhone 16 modelleri aracılığıyla tanıyacağız. Buradan hareketle daha parlakdaha canlı ve daha renkli ekran panelleri bizi bekliyor. iPhone 15 ailesinin M12’si neler yapacak?
 
Pro etiketsiz modeller polikristalin silikonlu (LTPS) ince film transistörlere ev sahipliği yapacak gibi duruyor. Pro sürümleri ise yoluna polikristalin oksit TFT ile yoluna devam edecek. Kısacası bu ikisi bir iPhone ekranının ısınmamasını sağlıyor. Böylece bir kullanıcı bir ekranı uzun bir süre boyunca bir ısınma problemi deneyimlemeden kullanabiliyor.
 
Sizce iPhone 16 kendisine ait olan OLED ekranı ile arzulanan performansı sunabilecek mi? Yorumunuzu bekliyoruz.
 
Bu konu 11 ay önce 4 defa tarafından Ege ERKEK tarihinde düzenlendi

🏆 9 Ocak 2023🏆
🗣 Müşfik Yönetici 🗣


   
CevapAlıntı
Konu Etiketleri
Paylaş: