Esaret bitiyor! For...
 
Bildirimler
Tümünü temizle

Esaret bitiyor! Fortnite, iOS 17 veya iOS 18 sayesinde geri dönecek

1 Gönderiler
1 Üyeler
0 Likes
1,706 Görüntüleme
Ege ERKEK
(@ege-erkek)
Güzide Bere Yönetici
Katılım : 1 yıl önce
Gönderiler: 111
Konu başlatıcı  
iOS 18 güncellemesi eğer bir değişiklik olmazsa çok konuşulacak. Üçüncü taraf uygulamalar yakında popülerleşecek. Avrupa Komisyonu tarafından yürürlüğe sokulan Dijital Pazarlar Yasası, Apple’ın tüm pazarlama strratejisini altüst edecek.
 
iPhone ve iPad kullanıcıları iOS 17 güncellemesi veya iOS 18 aracılığyla Apple’ın üretmediği yazılımlarla rahat bir şekilde ve hukuki süreçlere takılmadn vakit geçirecek. Avrupa Komisyonu kolları sıvadı. Apple ise isteksiz ancak çaresiz bir durumda. Zira Amerikan teknoloji devinin 6 Mart 2024’e kadar vakti var.
 

iOS 18 güncellemesi: Fortnite ve Apple Store çıkmazı

iOS 18 güncellemesi temsili

Fortnite’ın geri dönmesi için iOS 18 güncellemesi zorunlu bir hamle hâline getirilmeyebilir.


iOS 17 bu yılın eylül ayında kullanıcılarla tanışacak. Bir dosyayı bir cihazdan diğerine taşımak ve bir dosyayı internetsiz bir biçimde iki yerel cihaz arasında aktarmak Dijital Pazarlar Yasası ile serbest olacak.
 
Bu bağlamda üçüncü taraf uygulama mağazaları App Store’dan daha ucuz fakat aynı işlevi gören yazılımlar satacak. Bunun yüzünden Apple’ın uygulamalardan kazandığı gelirler azalacak. Apple böyle bir dosya yükleme yolunun müşteriler için güvenli olmadığını söylüyor.
 
Geçen yıl Apple’a açtığı davayı kazanan Epic Games, Apple’ın adil rekabet ilkesini benimsemesini istiyor. Eğer Apple 6 Mart 2024’e kadar beklemezse ve iOS 17 sürümü ile Dijital Pazarlar Yasası için hazır olduğunu deklare ederse iOS 18’i beklemeye gerek kalmayacak.
 
İlgili yasa gereği hiçbir marka hiçbir müşteriyi tek bir uygulama marketini kullanmaya mecbur edemez. Buradan hareketle Apple’ın milyon dolarlar kazandıran Fortnite’ı tekrar iOS marketine ekleyeceği öngörülüyor. Eğer söylentiler doğruysa Fortnite’ı en erken bu yıl yeniden App Store’da göreceğiz. Epic Games’in popüler oyunu en geç 2024 yılında App Store’daki yerini alacak. 
 
Sizce Fortnite iOS 17 güncellemesi ile mi gelecek yoksa bir sonraki iOS sürümü ile mi?
 
Bu konu 1 yıl önce 3 defa tarafından Ege ERKEK tarihinde düzenlendi

🏆 9 Ocak 2023🏆
🗣 Müşfik Yönetici 🗣


   
CevapAlıntı
Konu Etiketleri
Paylaş: