Huawei yeni işlemci...
 
Bildirimler
Tümünü temizle

Huawei yeni işlemcisi ile gündemde: Kirin A2!

1 Gönderiler
1 Üyeler
0 Likes
150 Görüntüleme
Ege ERKEK
(@ege-erkek)
Güzide Bere Yönetici
Katılım : 1 yıl önce
Gönderiler: 111
Konu başlatıcı  

Huawei yeni Kirin A2 işlemcisi ile bu sene için kolları sıvadığını duyurdu. Çinli firma bu yonga setini bir süredir test ediyor. 36 yıllık teknoloji firması çok yakında söz konusu işlemcinin üretim süreci adına düğmeye basacak. 

Huawei yeni işlemcisi ile gündemde: Kirin A2

Kirin A2 kendisine ait olan özellikleri ile neler sunacak?

Eğer herhangi bir aksaklık meydana gelmezse bu çipi bu yılın üçüncü veya dördüncü çeyreğinde göreceğiz. Huawei cephesi mevzubahis Kirin A2 hakkında başka herhangi bir bilgi vermedi.
 
Huawei’in Kirin A2 için yaptığı planların aynı kalmama riski var. Zira Çinli firma geçmişte yaşadığı aksaklıklardan dersini aldı. Bu yonga seti maalesef akıllı telefonlar için değil. Kendisinin görev alanı kulaklıklar ve akıllı saatler gibi giyilebilir teknolojiler ile alakalı.
 
Kirin A1 ile 2019 yılının eylül ayında tanıştık. Kendisi dünyanın Bluetooth 5.1 teknolojili ilk işlemcisi unvanına sahip. İlgili teknoloji güç tasarrufu odaklı. HiSilicon ve TSMC ikilisi Kirin A1’in gelişimine katkı sağladı.
 
Kirin A1’i kablosuz kulaklıklarda, akıllı hoparlörlerde, akıllı gözlüklerde, akıllı saatlerde ve diğer giyilebilir / takılabilir teknolojilerde gördük. Bu yonga setine akıllı saat klasmanında ilk olarak Huawei Watch GT 2‘e denk geldik.
 
Huawei 2019 yılındaki ABD yaptırımlarının ardından HiSilicon çiplerini üretemez oldu. Bakalım deneyimli Çinli firma eski şaşaalı günlerindeki gibi piyasaya damgasını vuracak mı?
 
Siz ne düşünüyorsunuz?
 

🏆 9 Ocak 2023🏆
🗣 Müşfik Yönetici 🗣


   
CevapAlıntı
Konu Etiketleri
Paylaş: