Huawei P60 serisi h...
 
Bildirimler
Tümünü temizle

Huawei P60 serisi hakkında neler biliyoruz? İşte detaylar!

1 Gönderiler
1 Üyeler
0 Reactions
1,534 Görüntüleme
Ege ERKEK
(@ege-erkek)
Güzide Bere Yönetici
Katılım : 2 yıl önce
Gönderiler: 111
Konu başlatıcı  

Huawei P60 modelleriile bu yılın mart ayında tanışabiliriz.Çinli firmailgili cihazlar hakkında henüz konuşmadı ancak elde ettiğimizbilgileriderledik ve size sunduk.

Bu ailenin 4 adet üyesi olacak: P60, P60 Pro, P60 Ultra ve P60E. İlk iki modelin ülkemizde satılma ihtimalî çok yüksek. Dilerseniz sözü daha fazla uzatmayalım ve mevzubahis bilgiler hakkında konuşalım.

İlgili Diğer Haberler

  1. HarmonyOS 4 özellikleri hakkındaki ilk bilgiler sızdırıldı! - TT (techtoque.com)
  2. Huawei P60 Pro: Olası kamera koruyucu tasarımı ortaya çıktı! - TT (techtoque.com)
  3. Huawei P60 Pro benzersiz görünümü ile iddialı olacak - TT (techtoque.com)

Huawei P60 modelleri: Kamera özellikleri ⬅️

Huawei P60 modelleri temsili görsel

Huawei P60 modelleri P50 modellerinden ne kadar farklı olacak?

Bir dikdörtgen kamera mimarisiyle (XMAGE) tanışabiliriz. Bu yapının ortasında bir ana kamera görebiliriz. Ayrıca bu modüle LED flaş eşlik edebilir. 

Ultra geniş açı ve telefoto kameralar yine kullanıcıların beğenisine sunulabilir. Huawei P60 Ultra’da ise adet sayısı bakımından beklenenden daha fazla kamera ile rastlaşabiliriz.

Huawei P60 serisinin ana kamerasına Sony IMX789 ve IMX 888 sensörleri (değişken diyafram) yardım edecek gibi duruyor. Sony IMX858 ise ultra geniş açı kameraların iyiliği için kendi gücünü test edecek.

Kullanıcıları bu seride 50 MP ana kamera, 50 MP ultra geniş açılı kamera ve 64 MP periskop yakınlaştırma kamerası bekliyor. Bunun ışığında Huawei P60’ta 12 MP’lik bir telefoto kamera kullanılabilir. 

Huawei P60 Pro tasarımı
P60 Pro ve onun sızdırılan tasarımı

Huawei P60 Pro versiyonunun kamera yapısı şu şekilde olabilir:

  • Arka taraf: 50 MP ana kamera, 50 MP ultra geniş açılı kamera, 64 MP telefoto lens (OmniVision OV64B).
  • Ön taraf: 32 MP özçekim kamerası.
Huawei P60 kamera özellikleri temsili görseli
Huawei P60 kamera özelliklerii le neler sunacak?

Değişken diyafram açıklığı lensi ve 64 MP telefoto sensör kamerası Huawei P60’ın esas gücü olacak mı? Bu sorunun cevabı henüz belli değil.

Cihazın ön tarafında iki adet özçekim (selfie) kamerasına erişebiliriz. Arka tarafta ise 2 adet büyük sensör (dairesel ikiz modül) ve altta 1 adet LED flaş ile karşılaşabiliriz. Bu yapılar bir ek kamerayla uyumlu bir şekilde çalışacak. Huawei’in kamera konusundaki tutumu oldukça gizemli.

Ayrıyeten Huawei P60 Pro’nun olası kamera dizaynı ile kamera koruyucu tasarımına bir göz atabilirsiniz: Huawei P60 Pro: Olası kamera koruyucu tasarımı ortaya çıktı! – TT (techtoque.com)

Huawei P60 hem kamera yapısı hem de potansiyel özellikleri ile size hitap ediyor mu?

Batarya ⬅️

P50 serisinde gördüğümüz ancak ondan daha hızlı olan bir şarj teknolojisi ve daha yüksek bir batarya kapasitesi ile karşılaşacağız.

Huawei P60 Pro’nun batarya ve şarj özellikleri hakkında şu bilgilere eriştik:

  • 50 W kablosuz normal şarj
  • 100 W kablolu hızlı şarj
  • 5000 mAh

Depolama ⬅️

LPDDR5X ve UFS desteği.

Ekran ⬅️

Huawei P60 Pro: 6.6 inç, 120 Hz ekran tazeleme hızı, QHD+, OLED, 1440 x 3200. Bu modelde delikli ekran tasarımı ile karşılaşabiliriz. 1920 Hz ve PWM karartma desteği kullanıcıları karşılayacak. IP68 (su geçirmez) sertifikasına sahip. Buna ek olarak ekranın altına entegre edilen bir parmak izi tarayıcısı da var.

Fiyat ⬅️

Bu konuyla ilgili bir bilgi şu anda mevcut değil. Zira Huawei P60 serisi ve onun fiyat etiketleri hakkında konuşmak için çok erken.

İşlemci ⚙️

Bu cihazlar gücünü QualcommSnapdragon 8+ Gen 1‘den veya Snapdragon 8+ Gen 2‘den alacak.

Yazılım ‍⬅️

Çin’de yaşayan kişiler HarmonyOS 3.1’in avantajlarını deneyimleyecek. Son olarak diğer ülkelerdeki insanlar ise muhtemelen HarmonyOS 3.0 sürümü ile vakit geçirecek.

Bildiklerimiz şimdilik bu kadar. Bu içeriğin yenilenebileceğini unutmayın. Huawei P60 serisi hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi bizimle paylaşın. 

Bu konu 1 yıl önce 8 defa tarafından Ege ERKEK tarihinde düzenlendi

🏆 9 Ocak 2023🏆
🗣 Müşfik Yönetici 🗣


   
CevapAlıntı
Paylaş: