Huawei, Dynamic Isl...
 
Bildirimler
Tümünü temizle

Huawei, Dynamic Island özelliği üzerinde çalışıyor!

1 Gönderiler
1 Üyeler
0 Likes
1,292 Görüntüleme
Ege ERKEK
(@ege-erkek)
Güzide Bere Yönetici
Katılım : 1 yıl önce
Gönderiler: 111
Konu başlatıcı  

Huawei, bildirimleri ve uygulamaları tek merkezden kontrol etmenizi sağlayan Dynamic Island özelliği için kolları sıvadı. iPhone 14 serisi ile karşımıza çıkan mevzubahis özellik AirDrop ile uyumlu bir şekilde çalışıyor. İşte Huawei de böyle bir yapıya sahip olmak istiyor.

Huawei neden Dynamic Island özelliği için çalışıyor?

Huawei Dynamic Island

Huawei ile Dynamic Island sistemi uyumlu bir şekilde çalışacak mı?

Apple artık Pro modellerinde çentik kullanmıyor. Amerikan teknoloji devi onun yerine insanları bünyesinde ön kamerayı ve yüz algılama sensörünü (Face ID) barındıran Dynamic Island ile tanıştırdı. Bu değişiklik kullanıcılar tarafından oldukça sevildi.
 
Çinli firma genelde kameralarını ön kısma yerleştirmek için sol üst köşeye bir delik koyuyorBazen ise delikli tasarımın alternatifi olan oval oyukları kullanıyor. Nova 11 serisine ait olan modellerde ise Huawei tarihi adına bir ilke imza atılacak: Kameralar tıpkı Apple’daki gibi Dynamic Island‘a göre konumlandırılacak.
 
Bundan böyle kameraları ekranın ortasında göreceğiz. Nova 11 serisi ile XMAGE’in imzasını taşıyan kamera sistemleriyle tanışacağız. Bu seride Dynamic Island‘ın birçok özelliğini tadacağız. 
 
Son olarak sizce Huawei ve Dynamic Island hakkında neler düşünüyorsunuz? İlgili sistem hakkında bilgi almak için: iPhone’daki Dynamic Island’da etkinlikleri görüntüleme – Apple Destek (TR).
 

🏆 9 Ocak 2023🏆
🗣 Müşfik Yönetici 🗣


   
CevapAlıntı
Paylaş: