Bildirimler
Tümünü temizle

4 milyon dolardan fazla yatırım aldı! Gıda ve güvenlik sektörü için devrim

1 Gönderiler
1 Üyeler
0 Likes
1,398 Görüntüleme
Ege ERKEK
(@ege-erkek)
Güzide Bere Yönetici
Katılım : 1 yıl önce
Gönderiler: 111
Konu başlatıcı  

Drone çekimi ve gıda gazı ile ilgili olan iş kolları her geçen gün yayılıyor. Bu sektörler artık tüm dünyayı kasıp kavuruyor. Secured™ isimli bir fütürist girişim taşları yerinden oynatmak için kolları sıvadı. Yapay zekâ ve uçangöz teknolojisi güçlerini bir kez daha birleştirecek. 

Gıda gazı zararları ve mayın dedektörü için de çalışmalara başlayan bu firmanın basına verdiği demeç gündeme damgasını vurdu. Secured™, uçangözlerden topladığı sensör verilerini gerçek zamanlı olarak bir araya getirecek. Bu verilere bir yapay zekâ eşlik edecek. Bu sistem hem nesneleri tanıyacak hem de nesnelerin üzerindeki değişiklikleri tespit edecek.

Drone çekimi sayesinde gıda gazı zararları yok olacak mı?

Drone görseli

Drone çekimi için oluşturulan iş kollarının sayısı artacak.

Secured™ kâr amacı gütmeyen bir kuruluş tarafından 4 milyon doların üzerinde bir sermaye ile İHA (insansız hava aracı) sektöründe devrimlere imza atması için taçlandırıldı. Yatırımı yapan ilgili kuruluş ABD’de faaliyet gösteriyor. 

Nesnelerin üzerinde yapılan değişiklikleri tespit edeceği söylenen ilgili teknoloji özellikle uçan mayın dedektörü kavramının hayatımıza girip girmeyeceğini sorgulatıyor. Buradan hareketle yetkililerin gıdalarda yapılan hileleri de kolayca saptayacağını öngörebiliriz.

Gıda gazı

Mahsullerden elde edilen verim gıda gazı zararları yüzünden oldukça zarar görüyor.

Gıdaların raf ömrünü uzatan gıda gazı aynı zamanda gıdanın dış görünüşünü daha canlı bir hâle getiriyor. Gıda zehirlenmesine yol açan bu gaz bozulan bir gıdaya acılık katıyor. Secured™ bu akışkan madde yüzünden yaşanan zehirlenmelerin önüne geçmek istiyor.

Secured™ İcra Kurulu Başkanı Gabe Rubio kendisinden emin bir şekilde demeç verdi. Rubio’ya göre toprak kirliliği kendisinin fikri aracılığıyla çok azalacak. İnsan yapımı nesnelerin ve kara mayınlarının yerini de bu araçlar gösterecek. Güvenlik teknolojileri de bu araçlardan nasiplenecek.

Sizce drone modelleri daha ne kadar fazla adını duyuracak? Yararları zararlarını geçecek mi? Lütfen görüşlerinizi belirtin.

Bu konu 1 yıl önce tarafından Ege ERKEK tarihinde düzenlendi

🏆 9 Ocak 2023🏆
🗣 Müşfik Yönetici 🗣


   
CevapAlıntı
Paylaş: