Bildirimler
Tümünü temizle

12 yaşında! Beyaz köpek balığı yakaladı: İşte balığın kilosu

1 Gönderiler
1 Üyeler
0 Likes
1,484 Görüntüleme
Ege ERKEK
(@ege-erkek)
Güzide Bere Yönetici
Katılım : 1 yıl önce
Gönderiler: 111
Konu başlatıcı  
“Açık deniz balıkçılığı nedir?” diye soran kişilere cevap niteliğinde bir ders veren 12 yaşındaki birey, ABD’nin Florida isimli eyaletinde adını duyurmayı başardı. Zira Massachusetts’te yaşayan Campbell Keenan, teknesinden attığı olta ile devasa bir balık yakaladı.
 
45 dakika boyunca mücadele eden bu çocuk ilk önce ne ile savaştığını anlayamadı. Keenan bu balık avını özel balıkçı teknesinin gereçleriyle yaptı. Bu bağlamda kendisi yukarıdaki sorunun cevabını eylemiyle verdi.

Keenan, açık deniz balıkçılığı hakkında konuştu

Açık deniz balıkçılığı görseli

“Bir balıkçı teknesi para kazanır mı?” sorusunun cevabı oldukça net: Evet!

ABC News’e konuşan Keenan, dev köpek balığını 6.10 metre derinlikten tespit ettiğini düşünüyor. Keenan bu köpek balığını şamandıra teknolojisi ile yakaladı. Bu teknoloji denizde bir konum hakkında bilgiler toplamanızı sağlar. Ayrıca şamandıra sayesinde geçiş yollarını görebilir ve tehlikelerden korunabilirsiniz. Buradan hareketle bir şamandıra her daim yanınızda olmalı.

12 yaşındaki çocuk, balıkçılık hakkındaki sözlerine şu cümlelerle devam etti: “Uzaktan gördüğümüz deniz canlısına iyice yaklaştık. Onun bir köpek balığı olduğunu tespit ettik. Teknedeki herkes kendisinden geçti. Oltayı yukarıya doğru çektiğimde yaklaşık 23 kiloluk bir kütle kaldırıyormuşum gibi hissettim. Onu yukarıya doğru çekmek çok zordu.”

Campbell’ın annesi Colleen Keenan, ABC News’e verdiği demeçte, ilgili balığın kilosu ve boyu hakkında konuştu. Söz konusu köpek balığının boyu 3 metre. Kilosu ise en az 181. Colleen Keenan yakalanan ilgili canlının en fazla 317 kilo olduğunu tahmin ediyor.

Anne Keenan yakalama anını şu sözlerle anlattı:

Campbell oltanın makarasını sarıyordu. İkinci kaptan oğluma eşlik ediyordu. Evladıma oltayla nasıl balık tutulacağını gösteriyordu. Ben oğlumu tutuyordum çünkü hiçbir güvenlik önlemi yoktu. Köpek balığı benim evladımı ağırlığı sayesinde sağa sola savurabilirdi.

Bu içeriğin ikinci paragrafında yer alan ilgili bağlantı adresinden bu olayla ilgili olan görsellere bir göz atabilirsiniz. Sizce Keenan Campbell başarılı mı? Bir balıkçı teknesi gerçekten çok para kazanır mı

Açık deniz balıkçılığı nedir / ne demek? ⊕

Deniz balıkçılığı görseli

“Açık deniz balıkçılığı nedir?” sorusunun cevabı aşağıda.

Bu kavramın 3 adet anlamı var:

  • Özel bir balıkçı teknesiyle ve bu tekneye ait olan gereçlerle yapılan, büyük anapara ve örgütlenme eşliğinde yapılan balıkçılık.
  • Okyanusun veya denizin sahanlık alanının ötesinde olan ve genelde karasularının sınırlarında yer almayan sularda yapılan balıkçılık.
  • Limandan ayrılan ve bu ayrılığın üzerinden 7 gün geçtikten sonra denizde kalıp balık avlayabilmek, avlanan balıkları muhafaza edebilmek ve onları çeşitli mekanik işlemlerden geçirebilmek.

Haberin bağlantı adresi: Açık deniz balıkçılığı nedir? İşte 12 yaşındaki çocuktan cevap! - TT (techtoque.com)

https://youtube.com/shorts/dl8uEA0eoVk?feature=share

Bu konu 1 yıl önce 2 defa tarafından Ege ERKEK tarihinde düzenlendi

🏆 9 Ocak 2023🏆
🗣 Müşfik Yönetici 🗣


   
CevapAlıntı
Paylaş: