iPhone 15’in kamera...
 
Bildirimler
Tümünü temizle

iPhone 15’in kamera çıkmazı: Çıkış tarihi ertelenebilir!

1 Gönderiler
1 Üyeler
0 Reactions
256 Görüntüleme
Ege ERKEK
(@ege-erkek)
Güzide Bere Yönetici
Katılım : 2 yıl önce
Gönderiler: 111
Konu başlatıcı  
iPhone 15 için gün sayan bireylere çıkış tarihi konusunda kötü bir haberimiz var. Apple’ın iPhone 15 ve iPhone 15 Plus’ı 12 MP’lik bir kamera yerine 48 MP’lik bir kamera ile donatmak istediğini biliyoruz.
 
Bu ana kamerada iPhone 14 Pro’daki sensörü görme şansımız var. Peki kötü haber bunun neresinde? Apple’ın kamera konusunda sergilediği titizlik işlerin aksamasına sebep olacak gibi duruyor.
 

iPhone 15 için kamera çıkmazı: Çıkış tarihi ertelenecek mi?

iPhone 15 ne zaman çıkacak?

Apple’ın bu yılın eylül ayında iPhone 15 serisi ile karşımıza çıkmasını bekliyoruz. İlgili serinin modellerinde kayıpsız (pürüzsüz) yakınlaştırma özelliği yer alacak.
 
Önemli Apple analistlerinden birisi olan Jeff PU bir haber bültenine konuk oldu. Kendisi Apple’ın iPhone 15 ve / veya iPhone 15 Plus’ta üç parçalı bir 48 MP’lik sensör kullanacağını söyledi.
 
Bu parçalar üst üste bindirilmiş bir yapıya sahip olacak.
 
Deneyimli analiste göre Apple’ın bu isteği tedarik zincirinde darboğazlara neden oluyor. İşte bu yüzden iPhone 15 ailesinin geciktiğine şahitlik edebiliriz.
 
PU’ya göre bu darboğazlar Apple’ın bir erteleme kararı alacağını kesin bir şekilde göstermiyor. Ezcümle iPhone 15 ailesini eylül ayında görmek de mümkün.
 
Buna karşın iPhone 14 Plus’ta yaşanan gecikmelerin aynısını iPhone 15 Plus’ta görebiliriz.
 
 
iPhone 15 Pro Max‘te titanyum bir kasa görecek miyiz?
 

48 MP’lik kamera daha parlak ve görüntü bağlamında daha keskin fotoğraflar çekmemizi sağlayacak. Ayrıca Apple’ın en az 2x kayıpsız yakınlaştırma özelliğini de sunmasını bekliyoruz.

iPhone 15 serisinde tanışacağımız Pro etiketli modellerde ise en az 3x kayıpsız yakınlaştırma ile tanışacağız. iPhone 15 Pro Max’in çok özel bir periskop kamerasına haiz olacağından söz etmiştik.

iPhone 15 Pro Max‘te 5x veya 10x optik yakınlaştırma sistemini göreceğiz.

Son olarak iPhone 14 Pro Max’in ekran çıkıntısı 3.78 mm olabilir. Bu çıkıntı iPhone 14 Pro Max’e göre yaklaşık yüzde 5 daha büyük.

iPhone 15‘i A16 Bionic isimli bir işlemci destekleyecek. Dynamic Island (Dinamik Ada) ve USB-C bağlantı noktası da bu işlemciye arkadaşlık edecek.

İddialar doğruysa iPhone 15 Pro Max A17 Bionic isimli bir işlemci,titanyum kasa, ProMotion ekran ve 8 GB RAM ile sahneye çıkacak. Siz iPhone 15 hakkında neler düşünüyorsunuz?

İçeriğin bağlantı adresi: iPhone 15 için kamera çıkmazı: Çıkış tarihi ertelenecek mi? - TT (techtoque.com)

Bu konu 1 yıl önce tarafından Ege ERKEK tarihinde düzenlendi

🏆 9 Ocak 2023🏆
🗣 Müşfik Yönetici 🗣


   
CevapAlıntı
Konu Etiketleri
Paylaş: