iPhone 15’in ekranı...
 
Bildirimler
Tümünü temizle

iPhone 15’in ekranı OLED mi olacak?

1 Gönderiler
1 Üyeler
0 Likes
254 Görüntüleme
Ege ERKEK
(@ege-erkek)
Güzide Bere Yönetici
Katılım : 1 yıl önce
Gönderiler: 111
Konu başlatıcı  
iPhone 15 ekranı OLED mi olacak? Evet, bu sorunun doğru cevabını merak eden milyonlarca kullanıcı var. Ayrıca dünyanın en ince çerçevesini iPhone 15 serisinde göreceğiz gibi duruyor. Dynamic Island’a 1.5 mm kalınlığındaki titanyum çerçeveler eşlik edecek.
 
Always-On-Display özelliği iPhone 15 ailesinin sadece Pro etiketli modellerinde yer alacak. Dokunmatik geri bildirim tuşlarını da kullanma şansına erişeceğiz. Gücünü A17 Bionic isimli işlemciden alacağı belirtilen yeni iPhone modellerinin ekranı hakkında elde ettiğimiz bilgiler neler?
 

iPhone 15 ekranı OLED mi olacak?

iPhone 15 hangi özellikleri ile ön plana çıkacak?

Samsung,PhoneArenatarafından aktarılan bir bilgiyegörebu yeni seri için M12 OLED ekranlar üzerinde çalışmaya başladı. iPhone 15 ve 15 Plus modellerine dair haberler LTPS panellerin  kullanılacağını öne sürüyor.

Bu modellerde yüksek ekran tazeleme / ekran yenileme hızları beklememek gerekiyor. Güney Koreli teknoloji devi organik diyot malzemesini kullanacak. Böylece parlak ekranlar daha verimli bir şekilde çalışacak. Pil tüketimi de azalacak.

Zira pil tüketimi ile ekran kullanımı birbirine göbekten bağlı. iPhone 15 Ultra / iPhone 15 Pro Max ve iPhone 15 Pro da M12 OLED panel malzemesi ile yoluna devam edecek. Bu panellere LTPO teknolojisi eşlik edecek.

Ezcümle kullanıcıları hap delik şeklindeki ekranlar karşılayacak.Apple‘ın planları 3-4 ay sonra iyice gün yüzüne çıkacak.

 

İçeriğin bağlantı adresi: iPhone 15 ekranı OLED mi olacak? - TT (techtoque.com)

Bu konu 10 ay önce tarafından Ege ERKEK tarihinde düzenlendi

🏆 9 Ocak 2023🏆
🗣 Müşfik Yönetici 🗣


   
CevapAlıntı
Konu Etiketleri
Paylaş: