iPhone 14 Plus satı...
 
Bildirimler
Tümünü temizle

iPhone 14 Plus satın almak mantıklı mı?

1 Gönderiler
1 Üyeler
0 Reactions
1,427 Görüntüleme
Ege ERKEK
(@ege-erkek)
Güzide Bere Yönetici
Katılım : 2 yıl önce
Gönderiler: 111
Konu başlatıcı  
Kendinize “iPhone 14 Plus satın almak mantıklı mı?” diye soruyorsanız doğru adrestesiniz. 7 Ekim 2022 tarihinde sahaya çıkan bu model Türkiye’de satılıyor. 
 
Daha önce adı “Samsung Galaxy S23 satın almamak için 6 neden!” olan bir yazı yayımlamıştık. Yeni konumuz şu: Neden iPhone 14 Plus satın almamalısınız? Dilerseniz ilgili sebeplere bir göz atalım. Günün sonunda karar yine sizin.
 

iPhone 14 Plus satın almak mantıklı mı?

iPhone 14 Plus görseli

Neden iPhone 14 Plus satın alınmaz?

iPhone 14 Plus maalesef Apple’a istenilen düzeyde para kazandırmıyor. Zira satış istatistikleri yeterli değil. Bu manzarayı iPhone 13 mini’de de gördük. Amerikan teknoloji devi 3 yıl önce iPhone 14 serisi ile iPhone çeşidini 4’e yükseltmişti.

Apple’ın mini etiketli ürünleri asla iyi bir satış rüzgarı yakalayamadı. Kısacası ilgili serilerdeki dördüncü iPhone’lar bekleneni elde edemedi. Geçen yılın kasım ayında bu model hariç diğer iPhone 14 ürünleri sıralamaları kasıp kavurdu. iPhone SE bile o dönem için hazırlanan en çok satanlar temalı listelerde yerini aldı.

Şimdi başlıktaki sorunun cevabına gelelim.

 

  • 6.7 inçlik OLED bir ekrana sahip olan iPhone 14 Plus’ta yalnızca 60 Hz ekran tazeleme hızı mevcut. Kendisinin rakipleri olan Google Pixel 7 Pro ve Samsung Galaxy S22 Plus bu konuda 120 Hz’lik bir seçenek sunuyor.
  • iPhone 14 Plus’ta telefoto yakınlaştırma özelliği yok. Özetle optik yakınlaştırma özelliğinden yararlanamayacaksınız. Ayrıca kendisindeki dijital yakınlaştırma en fazla 5x’e kadar olanak tanıyor. Pixel 7 Pro’da 5x optik yakınlaştırmaya ek olarak 30x süper çözünürlüklü dijital yakınlaştırma (Super Res) var.
  • Galaxy S22 Plus’ta ise 3x optik yakınlaştırma ve 30x Space Zoom var. Apple’ın bu ürünü yakınlaştırma özelliği konusunda rakiplerinin gerisinde.
  • iPhone 14 Plus 20 W’lık USB-C şarj cihazını kullanıyor. Kendisi 30 dakikada şarj konusunda yüzde 0’dan yüzde 46 seviyesine erişebiliyor. Galaxy S22 Plus ise aynı zaman zarfında yüzde 0’dan yüzde 70’e ulaşıyor. OnePlus 10T ise 15 dakikada yüzde 0’dan yüzde 84’e ve 20 dakikada yüzde 0’dan yüzde 100’e erişebiliyor.

 

Bu makalede “iPhone 14 Plus satın almak mantıklı mı? sorusu için cevap niteliğindeki bilgileri sizinle paylaştık. Sizce iPhone 14 Plus neden satın alınmaz? Yoksa satın alınmalı mı?

 

https://youtube.com/shorts/nBgdFuMd9gc?feature=share

Bu konu 1 yıl önce 2 defa tarafından Ege ERKEK tarihinde düzenlendi

🏆 9 Ocak 2023🏆
🗣 Müşfik Yönetici 🗣


   
CevapAlıntı
Paylaş: