Dünyanın en pahalı ...
 
Bildirimler
Tümünü temizle

Dünyanın en pahalı iPhone 14 modeli hangi ülkede: Türkiye!

1 Gönderiler
1 Üyeler
0 Likes
162 Görüntüleme
Ege ERKEK
(@ege-erkek)
Güzide Bere Yönetici
Katılım : 1 yıl önce
Gönderiler: 111
Konu başlatıcı  
Dünyanın en pahalı iPhone 14 modeli maalesef Türkiye‘de satılıyor. Apple’ın 8 Haziran 2023 tarihinde yayımladığı zam tarifesi cebi zorluyor.
 
Dolar ve Türk lirası paritesinin öngörülemezliği Amerikan teknoloji firmasının zam üstüne zam yapmasına sebep oldu. 3 gün önce yeni bir zam tablosu yayımlayan Apple’ın o fiyat listesi geçerliliği yitirdi.
 
Tech Toque ekibi olarak 8 Haziran 2023 tarihli zammı öngörerek 5 Haziran 2023 tarihindeki zam listesini paylaşmadık. Asıl şimdiki listenin çok önemli ve geçerli olduğunu düşünüyoruz. Bizi ilgilendiren en büyük kısım ise Türkiye’nin iPhone konusunda satış fiyatı şampiyonu (negatif anlamda) olması.
 

Dünyanın en pahalı iPhone 14 modeli hangi ülkede: Türkiye!

En pahalı iPhone modelleri ülkemizde misafirliğini sürdürüyor.

Lafı toparlamak gerekirse yurt dışında bir amiral gemisi telefon almak için artık en az 1000 doları gözden çıkarmak gerekiyor. Ayrıca teknoloji geliştikçe üretim maliyeti de artan bu cihazlar artık bir telefondan çok daha fazlası.
 
Ayrıyeten Türkiye’deki ekonomik sıkıntılar ve bazı mali krizler çözülmeyi bekliyor. Bu bağlamda vergilerin artması, barınma ve gıda fiyatlarının ilgili kişilerce akıl almaz bir şekilde yükseltilmesi elbette ihracatı ve ithalatı doğrudan etkiliyor.
 
Türk lirası dolar ve diğer para birimleri karşısında hızlıca değer kaybediyor. Bu durum Apple ve diğer şirketlerin zam yapmasına sebep oluyor. Sonuç olarak dünyada şu anda 1 TB depolama alanı sunan en pahalı iPhone 14 Pro Max modeli Türkiye‘de!
 
ABD’de 1599 dolar olan bu cihaz Türkiye’de 3273 dolara tekabül ediyor! Bunun sadece 1636 doları Apple’a ait. Geriye kalan miktar ise Türkiye’nin.
 
Sizi ülkemizdeki en güncel iPhone fiyatları ile baş başa bırakalım: Dünyanın en pahalı iPhone 14 modeli hangi ülkede: Türkiye! - TT (techtoque.com).
 
Bu konu 8 ay önce 2 defa tarafından Ege ERKEK tarihinde düzenlendi

🏆 9 Ocak 2023🏆
🗣 Müşfik Yönetici 🗣


   
CevapAlıntı
Konu Etiketleri
Paylaş: