Android 15, iOS 17’...
 
Bildirimler
Tümünü temizle

Android 15, iOS 17’deki bu yenilikler ile donatılmalı!

1 Gönderiler
1 Üyeler
0 Reactions
261 Görüntüleme
Ege ERKEK
(@ege-erkek)
Güzide Bere Yönetici
Katılım : 2 yıl önce
Gönderiler: 111
Konu başlatıcı  
Bu içerikte Android 15 isimli işletim sistemi iOS 17‘deki hangi yenilikler ile donatılmalı sorusuna cevap verdik. Zira Apple’ın bu seneki tanıtım etkinliği (WWDC) yeni iOS sürümüne ev sahipliği yaptı.
 
Sıra Android cephesinde. iOS 17’de 13 tane ana güncelleme var. Kimisi bu güncellemelere iyileştirme diyor. Onlara göre bu ilgili sürümde pek de heyecan verici bir yenilik yok. Bu bağlamda hayal kırıklığına uğrayan binlerce kullanıcı var.
 
Peki Tech Toque‘e göre hangi özellikler iOS 17’den alınıp Android 15 evreninde yer almalı?

Android 15 hangi yenilikler ile karşımıza çıkmalı?

Listemizde 3 adet ana özellik mevcut. Siz de WWDC 2023‘te tanıştığımız bütün iOS 17 özellikleri ile bu içeriğin sonundaki video ve ilgili bağlantı adresleri aracılığıyla tanışabilirsiniz. Listemizin ilk sırasında görsellerden çıkartma hazırlama eklentisi var.

Bütün ifadeler (emoji) artık çıkartma muamelesi görüyor. Böylece onlarMesajlaruygulamasında kullanılabiliyor. Ayrıca iOS 17’de Apple’ın iOS 16’da eklediği görsellerin arka planını kaldırmaya yarayan ilgili aracı ile rahatça animasyonlu bir çıkartma hazırlayabilirsiniz.

iOS 16’da bir görseldeki bir objeyi o görselin dışına taşıyıp onu başka bir uygulamanın içerisine gömmenin temeli atıldı. Samsung bu eklentiyi One UI 5.1 ile ödünç aldı ancak Apple bu sistemi iOS 17 ile bir üst seviyeye taşıdı.

İşler şimdi çocuk oyuncağı! Çıkartma olarak kullanmak istediğiniz bir görsele parmağınızla bir süre boyunca bastırın. Önünüze bir menü çıkacak. O menü sayesinde görseliniz bir çıkartmaya dönüşecek.

Hepsi bu kadar. Android’in şu anda bu kadar iyi olan bir mekanizması yok. Ayrıyeten iOS 17 ile bu çıkartmaları efektler ile de süsleyebiliyorsunuz. Samsung bunu One UI 6 veya One UI 6.1 ile kullanıcılarına sunmalı.

 

Yazının devamı: Android 15, iOS 17’deki bu yenilikler ile donatılmalı! - TT (techtoque.com).

Bu konu 1 yıl önce 5 defa tarafından Ege ERKEK tarihinde düzenlendi

🏆 9 Ocak 2023🏆
🗣 Müşfik Yönetici 🗣


   
CevapAlıntı
Konu Etiketleri
Paylaş: