TechToque.com tarafından üretilen lisanslı içerikler yalnızca yararlı amaçlar doğrultusunda kullanılabilir. Bu bağlamda Digital Millennium Copyright Act (DMCA) koruması altında olan içeriklerimizden faydalanmak için aşağıdaki kurallara uymanız yeterli:

 1. İlgili orijinal içeriği olduğu gibi yayımlamalısınız.
 2. İlgili orijinal içeriğin bağlantı adresini olduğu gibi yayımlamalısınız.
 3. Atıfta bulunduğunuz içeriğin kimin veya kimler tarafından yazıldığını açık bir şekilde belirtmelisiniz.

TT LOGO (ALINTILAR İÇİN)

Tech Toque Logo

Yukarıdaki kuralların herhangi birine uyulmadığı takdirde gerekli yasal işlemler başlatılacaktır. Kurallara uymayan gerçek ve / veya tüzel kişilikler Tech Toque tarafından yayımlanan içeriklerden hiçbir şekilde yararlanamaz ve onları yayamaz.

TT – TechToque.com

TECHTOQUE.COM KULLANIM KOŞULLARI

TechToque.com tarafından sunulan hizmetlerden yararlanmak için aşağıda belirtilen üyelik / kullanım şartlarını okumalı, anlamalı ve kabul etmelisiniz. Bu aşama her kişi için geçerlidir.

 1. TT’ye ait olan bütün fikrî, sınai ve yazılımsal haklar (üçüncü taraf yazılımlardan elde edilen veriler ve uygulamalar hariç), tasarım ve telif haklarını da kapsamaktadır. Herhangi bir hizmetin ve bu hizmetlerle bağlantılı olan herhangi bir konseptin, modelin ve / veya sayfanın çoğaltılması, kopyalanması ve / veya yayılması, tersine mühendislik işlemleri de dâhil, yasaktır.
 2. TT tarafından üretilen ve yayımlanan herhangi bir içerik yukarıdaki ilgili üç ana kurala uyulması şartıyla başka platformlarda kullanılabilir. TT daima yararlı bilgilerin yayımlanmasından yana bir tavır gösterir.
 3. TT; (i) internet, teknoloji ve dijital iş kültürü ile ilgili olan içerikler üretmek ve bunları internet üzerinden yayımlamak, (ii) üyelerinin / abonelerinin / ziyaretçilerinin yayımladığı internet, teknoloji ve dijital iş kültürü ile ilgili olan her tür içeriğe ortam sağlamak, (iii) bütün içeriklerini tavsiye ve bilgilendirme amacıyla kamuya sunmak misyonunu üstlenmiştir. Kullanıcı kelimesi aynı zamanda ziyaretçi ve abone kelimesi yerine kullanılabilir.
 4. TT, kendisini ziyaret eden herkese bilgi vermek amacıyla içerik yayımlar ancak bu bilgilerin yüzde 100 doğru olduğunu taahhüt etmez. Bu içerikler sadece tavsiye ve bilgilendirme amaçlıdır. TT, kendi ürettiği ve yayımladığı her içerikten bizzat sorumludur. TT, üyeler ve ziyaretçiler tarafından yayımlanan içeriklerden 5651 sayılı ilgili kanunun beşinci maddesi gereği hiçbir şekilde sorumlu değildir.
 5. TT, kullanıcılarına daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunmak amacıyla üçüncü taraf kurum ve / veya kuruluşlarla çeşitli iş birliklerine imza atabilir. Bu iş birlikleri izinli pazarlama, reklam, sponsorluk, veri paylaşımı ve yasal olan diğer ticari yöntemleri kapsayabilir. TT, e-posta ile ilgili olan pazarlama ve satış faaliyetlerinde, ilgili kanunların müsaade ettiği şekilde izinli iletişimde bulunacağını, kullanıcının / üyenin isteği dışında iletişim ve pazarlama faaliyeti yapmayacağını, kullanıcının ve / veya üyenin sistemden ücretsiz ve kolay bir şekilde çıkmasını sağlayan araçlar sunacağını beyan ve taahhüt eder.
 6. TT, kullanıcılar tarafından yayımlanan herhangi bir veriyi ve / veya içeriği her zaman kontrol etmez. Kullanıcı(lar) tarafından üçüncü şahısların ve kurumların kişilik hakları ile Türkiye Cumhuriyeti kanunlarının ve uluslararası anlaşmalar ile koruma altına alınan diğer hakların ihlal edilmesi hâlinde anında hizmet durdurma, ilgili içerikleri silme ve üyelik / abonelik / hizmet iptal etme hakkına sahiptir. Bu haklar telif haklarını ihlal eden, müstehcenlik içeren, hakaret eden, küfür kullanan ve küçük düşürücü ifadeler ile donatılan içeriklere cezai işlem uygulanması amacıyla da kullanılabilir. TT tarafından sağlanan hizmetleri ve altyapıları kötüye kullanan bireylerin üyeliği de / aboneliği de ilgili tespit işleminin / tespit işlemlerinin ardından derhâl iptal edilir.
 7. TT, sunduğu servislerin aralıksız ve mükemmel bir şekilde çalışması için elinden geleni yapar fakat bünyesinde yer aldığı ve erişim hizmeti veren servis sağlayıcıların sistemlerinde meydana gelen bir arıza yüzünden negatif bir şekilde etkilenebilir. İlgili aksaklıklar, bakım işlemleri ve çeşitli zorlayıcı nedenler TT yetkililerinin kullanıcılar için en iyi ve en verimli önlemleri almasını engelleyemez. TT, doğrudan müdahale edemediği arızalar ve hatalar için sorumluluk kabul etmez.
 8. TT, işbu şartların yürürlüğe sokulduğu tarihten itibaren bütün içerikleri ile hizmetlerini ücretsiz bir şekilde sunmaktadır. Bu ücretsizlik durumu gelecekte herhangi bir anda bedelsizden bedelliye ve / veya bedelliden bedelsize dönüştürülecek şeklinde değiştirilebilir. İlgili ücretli hizmetler ile ücretli abonelik türleri için ayrıca bir sayfa oluşturulabilir. Hakkında çeşitli bilgiler yayımlanan abonelik sistemleri ve ilgili diğer hizmetler için devreye sokulan kuralların okunması, anlaşılması ve kabul edilmesi gerekmektedir. TT’nin taahhüt ettiği hizmetten ve / veya hizmetlerden fazlası kimse tarafından talep edilemez. Talepler otomatik bir şekilde reddedilmiş sayılır.
 9. TT her zaman tek taraflı olan bir değişikliğe imza atabilir. Bu değişiklikler her zaman kullanıcıya en iyi ve en verimli hizmeti ve / veya hizmetleri sunma amacıyla yapılır.
 10. TT’ye abone veya üye olan herkes kendi bilgilerinin doğruluğundan ve gizliliğinden emin olmalıdır. Bu konu ile ilgili herhangi bir sorun yaşandığında TT olumsuz sonuçlardan dolayı sorumlu ilan edilemez. Ayrıca herkes kendi kullanıcı adının ve şifresinin güvenliğinden sorumludur. Bu tür bilgilerin yetkisiz kişiler tarafından ele geçirilmesi ve TT servislerinin bu amaç(lar) doğrultusunda kullanılması hâlinde TT sorumluluk kabul etmemektedir.
 11. TT, değiştirilen yasalar ve koşullara göre bu sözleşmeyi her zaman tek taraflı olarak değiştirebilir, yürürlükten kaldırabilir veya yeni bir kullanıcı sözleşmesi yayımlayabilir.
 12. TT ve kullanıcı(lar) arasında yaşanan veya yaşanabileceği öngörülen her türlü hukuki problem(ler)de ilk önce iyi niyet esas alınacaktır. İyi niyet eşliğinde çözümlenmeye çalışılan ilgili problem(ler) ortadan kaldırılamazsa ilgili mahkemeler ve icra daireleri devreye girecektir. Tarafınıza sunulan kullanım kuralları işbu parantez içerisindeki (siteye erişme, siteye üye olma, siteye abone olma, sitedeki bir bilgiden veya bilgilerden yararlanma eylemleri ile benzeri durumları kapsamak üzere) eylemlerden herhangi birinin başlama veya başlatılma anından itibaren geçerlidir ve bu kurallar TT ile kullanıcı(lar) tarafından otomatik bir şekilde tartışmaya yer verilmeksizin kabul edilmiş sayılır. Kullanım şartlarını kabul etmeyen kişiler TT tarafından yayımlanan herhangi bir servisi kullanmamayı tercih edebilir.
 13. İşbu internet sitesini ve ona bağlı olan sayfaları (sosyal medya hesapları da dâhil olmak üzere) ziyaret ettiğinizde bu sayfadaki koşulların tamamını kabul etmiş sayılırsınız. Bu kurallara uymayan kişiler hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer ilgili mevzuat(lar) kapsamında TT’nin sahip olduğu hukuki ve cezai olmak üzere her türden talep ve dava hakkı saklıdır.

Yürürlük tarihi: 09.01.2023

TT – TechToque.com